Djerba – ideální místo pro rodinnou dovolenou

0
1266

Ocitli jste se opět ve svízelné situaci, kdy se těsně před začátkem prázdnin snažíte sehnat ideální rodinnou dovolenou a nevíte, kam se letos vydat? Náš dnešní tip vás zavede do Tunisu, přesně řečeno na ostrov Djerba. Pro koho je právě Djerba ideální? Patříte-li mezi nadšené turisty prahnoucí po památkách a výletech, pak Djerba nebude to pravé pro vás. Tento ostrov je totiž velmi malý, a je na něm tudíž velmi málo možností pro výlety poznávání okolí. I tak ale určitě stojí za návštěvu, a to zejména pro rodiny s dětmi a také ty, kteří mají rádi nejrůznější sportovní aktivity, ať už vodní nebo ty běžné venkovní.

Pečlivě vybírejte hotel

S ohledem na to, co od zájezdu očekáváte, doporučujeme dobře vybrat hotel. Není ani tak důležité jak jsou krásné pokoje, ale pokud vás čeká dovolená s vašimi nejmenšími, pak určitě prověřte možnosti zábavy pro ně. Animační program má v nabídce téměř každá cestovní kancelář, ne všechny jsou ale kvalitní a zajistí dobrou zábavu pro vás i vaše děti. Některé hotely si na kvalitě zábavy skutečně zakládají, zkuste se tedy podívat na reference jednotlivých hotelů, ty vám dost napoví.

Co vše máte v ceně

Cestování s dětmi se může významně prodražit oproti očekávání. V místech jako je právě Djerba, je určitě dobré volit all inculsive program. Nákup jídla i dalších nezbytností je v arabských zemích trochu složitější než v Evropě. Nejde jen o způsob obchodování, kdy je všude,kromě obchodů s fixními cenami, nutné smlouvat, ale jde také o sortiment zboží, ten se liší od našeho natolik, že ne vždy musíte sehnat vše, co byste rádi.

V rámci all inclusive programu nabízejí některé hotely dokonce i vodní sporty, což není úplně obvyklé. Jízda na vodních lyžích, kanoi či banánu může krásně zpestřit vaši dovolenou aniž byste museli platit další peníze navíc.

Kam se vydat na Djerbě

Při delších dovolených to našinci často nedá a na nějaký ten výlet se chce přece jen vydat. Na Djerbě stojí za návštěvu místní Explore park, jeho součástí je moc pěkné muzeum, ale hlavním lákadlem je velká krokodýlí farma. Ta nabízí až kolem 400 krokodýlů různého stáří a pro děti i dospělé bude určitě nezapomenutelným zážitkem. I ostrov Plameňáků nevynechte, když už se vydáte za zdi vašeho hotelového komplexu. Města žádné velké zážitky nenabídnou, snad toužíte-li zažít atmosféru tržiště, pak některé z nich určitě navštivte, jinak si ale spíše užívejte průzračně čistého moře a nenechte se odradit místními obchodníky s čímkoliv.