Pozdní výměna stěračů se vám může pěkně prodražit

0
538

Položte si otázku – jak často vyměňujete stěrače na autě? A věděli jste, že byste je měli vyměnit jednou za rok? Bohužel skutečnost u většiny z nás bývá úplně jiná, a stěrače necháváme na oknech klidně i několik let. Nemluvě o zadních stěračích, které necháváme na autě mnohem déle. Buďte obezřetní, poškozené či špatně fungující stěrače vás mohou nemile překvapit.

Kdy nejlépe stěrače vyměnit

Jakmile jsou stěrače opotřebované, snižují se funkce jak ramen, tak i samotné gumy, která má zajistit bezpečí v dešti a jiném období. Bohužel je tomu tak. Kvůli tomu, že se nám nechtějí měnit stěrače, riskujeme, že se poškrábe přední, ale i zadní okno na autě. Poškrábané sklo rozhodně není nic příjemného. Ještě ke všemu, když zasvítí slunce a přes drobné škrábance se ztíží viditelnost. Je tedy lepší stěrače za pár stovek vyměnit, než platit nové a drahé sklo. 

Poznat, že stěrače vypověděly svou službu, není složité. Vyměnit byste je měli pokud: zůstávají na skle po setření šmouhy, stěrače skřípou, poskakují či jednoduše nestírají tak, jak mají. Ideální období pro výměnu je jaro, protože působící mráz a sůl v zimním období – stěrače ničí. I takové stěrače Compass, které jsou mezi uživateli velmi oblíbené, mohou trpět působením horka a mrazu. A pokud vám v zimě stěrače přimrznou ke sklu, nikdy je neodtrhávejte násilím – poškodíte je.

Výběr nových není složitý

Koupit nové není nic složitého. Doporučujeme vybrat stěrače z pohodlí domova, a především bez spěchu. Stačí u ověřeného prodejce autodoplňků zvolit přesný typ vašeho auta a model, a stěrače, které se vám nabídnou, budou sedět jako šité na míru přesně na váš vůz. Lze také vybrat flat stěrače, u který je výměna rychlá a velmi jednoduchá. Jezděte bezpečně a neohrožujte sebe, ani ostatní na silnicích.