Pozdní výměna stěračů se vám může pěkně prodražit

0
186

Položte si otázku – jak často vyměňujete stěrače na autě? A věděli jste, že byste je měli vyměnit jednou za rok? Bohužel skutečnost u většiny z nás bývá úplně jiná, a stěrače necháváme na oknech klidně i několik let. Nemluvě o zadních stěračích, které necháváme na autě mnohem déle. Buďte obezřetní, poškozené či špatně fungující stěrače vás mohou nemile překvapit.

více v článku...

Kdy nejlépe stěrače vyměnit

Jakmile jsou stěrače opotřebované, snižují se funkce jak ramen, tak i samotné gumy, která má zajistit bezpečí v dešti a jiném období. Bohužel je tomu tak. Kvůli tomu, že se nám nechtějí měnit stěrače, riskujeme, že se poškrábe přední, ale i zadní okno na autě. Poškrábané sklo rozhodně není nic příjemného. Ještě ke všemu, když zasvítí slunce a přes drobné škrábance se ztíží viditelnost. Je tedy lepší stěrače za pár stovek vyměnit, než platit nové a drahé sklo. 

Poznat, že stěrače vypověděly svou službu, není složité. Vyměnit byste je měli pokud: zůstávají na skle po setření šmouhy, stěrače skřípou, poskakují či jednoduše nestírají tak, jak mají. Ideální období pro výměnu je jaro, protože působící mráz a sůl v zimním období – stěrače ničí. I takové stěrače Compass, které jsou mezi uživateli velmi oblíbené, mohou trpět působením horka a mrazu. A pokud vám v zimě stěrače přimrznou ke sklu, nikdy je neodtrhávejte násilím – poškodíte je.

Výběr nových není složitý

Koupit nové není nic složitého. Doporučujeme vybrat stěrače z pohodlí domova, a především bez spěchu. Stačí u ověřeného prodejce autodoplňků zvolit přesný typ vašeho auta a model, a stěrače, které se vám nabídnou, budou sedět jako šité na míru přesně na váš vůz. Lze také vybrat flat stěrače, u který je výměna rychlá a velmi jednoduchá. Jezděte bezpečně a neohrožujte sebe, ani ostatní na silnicích.