Retro párty ve stanu aneb užijte si bláznivé „osmdesátky“

0
346

Retro párty patří ke stále populárním tematickým akcím. Jak stylově vyzdobit párty stan po vzoru 80. let?

Divoká 80. léta ve znamení barev

Pro dříve narozené jsou 80. léta symbolem mládí. Mladší ročníky budou znát řadu prvků minimálně z vyprávění nebo z dobových fotografií slavných hudebních hvězd, ale i vlastních rodičů. Tuto éru zdobily charakteristické trvalé a mohutné ramenní vycpávky.

Šlo o výraznou etapu, která inspiruje dodnes. Ať už jako seriózní módní trend, který si vypůjčuje některé prvky a snaží se je aktualizovat, anebo jako recesistické téma retro večírků. A právě druhou zmíněnou variantu snadno zvládnete zorganizovat i u sebe doma.

Jako zázemí vám poslouží nůžkové párty stany. Ty jsou dostatečně odolné a stabilní, ale je samozřejmě potřeba dbát na dobré ukotvení. Použijte kotvicí hřeby nebo závaží na stany. Tento typ přístřešku se vyrábí v různých velikostech, použitelné jsou tak jako menší stany na závody, ale i zázemí pro velké oslavy. Který si vybrat pro zorganizování retro večírku?

Zvolte si nejlépe bílé či černé provedení. Potřebujete totiž vytvořit vhodný neutrální základ pro výzdobu. Ta by měla být opravdu hodně barevná. Typické byly pro toto období neonové odstíny, jako je růžová, zelená, žlutá nebo oranžová. V těchto veselých odstínech si pořiďte balónky, girlandy, světýlka nebo plakáty.

Chybět nemůže hudba a kostýmy

Klasické ozdoby mohou doplnit i nejrůznější rekvizity. Máte ještě doma pečlivě schovaný walkman nebo stařičké diskety? Teď nastane čas je znovu „oprášit“. Hostům můžete půjčit pro zábavu Lego nebo klasickou Rubikovu kostku, oboje stále ještě v běžné obchodní síti koupíte.

Inspirujte se také motivy z tehdejších slavných filmových hitů. K legendám stříbrného plátna patří E.T., Star Wars nebo Indiana Jones. Na hudební scéně kralovaly kapely jako Bon Jovi a jejich image můžete také okopírovat.

Ostatně divoké „osmdesátky“ si přímo říkají o převlečení do kostýmů. V té době „frčely“ hlavně neonově barevné legíny, návleky na nohy a barevné čelenky. A samozřejmě také mohutné kudrnaté hřívy, vydatně natupírované. Ty dnes zvládne i paruka, pokud nechcete podstupovat proces vlnění vlasů.

Právě z filmů a seriálů můžete také znát typické boomboxy, což jsou výkonné a stylové audio přehrávače, často nošené na rameni. A co bude na playlistu? Samozřejmě že nejslavnější hity té doby, třeba I Want to Break Free od Queen nebo Billie Jean „krále popu“ Michaela Jacksona.