Každé roční období klade specifické nároky na péči o pleť. Nejinak je tomu na jaře, které nejlépe využijete k regeneraci pleti po zimě a k její přípravě na parné letní počasí. Nevíte, jakou regenerační kúru nasadit a jak pokožku připravit na léto? Máme pro vás pár kosmetických tipů.

Po zimních měsících nezapomeňte na regeneraci pleti.

Regenerace pleti po zimě bývá mnohdy opomíjena, což vám rozhodně neprospívá. Nezbytné je pleť hydratovat a vyživit. Dodat vyživující látky pokožce bývá nejlépe jak vhodnou kosmetikou, tak pestrou stravou bohatou na vitaminy a minerály. Strava totiž ovlivňuje celý náš organismus, včetně stavu pokožky. Kromě konzumace ovoce a zeleniny si neváhejte z těchto surovin připravit levné a na pokožku blahodárně působící pleťové masky. Aplikujte je na obličej a dekolt 2x týdně. Pro všechny tipy pleti je skvělou volbou např. regenerační pleťová maska z avokáda a medu.

Kromě pleťových masek můžete vyzkoušet i pleťové zábaly. Nezbytnou součástí péče o pleť je peeling, který však provádějte jen v případě, že nedochází k podráždění a zarudnutí pokožky. Po zimě může být totiž pleť nějakou dobu citlivější na podráždění. Velmi příznivé účinky na pleť mají výživná séra s vysokou koncentrací kyseliny hyaluronové. Vaše pleť si udrží déle mladistvý vzhled, bude dostatečně hydratovaná a zachová si déle svou elasticitu.

Na jaře myslete na léto! Na parné počasí je třeba pleť připravit.

Kromě regenerace po zimě vyžaduje pleť i přípravné procedury na léto. Vyhnete se tak např. vzniku nežádoucích pigmentových skvrn. Nezbytná je pravidelná hydratace pleti lehčím krémem. Vybírejte krém s ochranným faktorem proti UV záření, aby byla pleť chráněna před poškozením slunečními paprsky. Snazší opalování pokožky si zajistíte použitím speciálních enzymových přípravků. Díky nim si vaše pokožka lépe a déle zachovává pigment. Pokožka vám pak snáze zhnědne a získané opálení vám déle vydrží. S přípravou na letní sezónu to však nepřehánějte. Nadměrné opalování (ať už přirozenou cestou či hojnou návštěvou solária) není zdravé a pokožka rychleji stárne.