Každé roční období klade specifické nároky na péči o pleť. Nejinak je tomu na jaře, které nejlépe využijete k regeneraci pleti po zimě a k její přípravě na parné letní počasí. Nevíte, jakou regenerační kúru nasadit a jak pokožku připravit na léto? Máme pro vás pár kosmetických tipů.

více v článku...

Po zimních měsících nezapomeňte na regeneraci pleti.

Regenerace pleti po zimě bývá mnohdy opomíjena, což vám rozhodně neprospívá. Nezbytné je pleť hydratovat a vyživit. Dodat vyživující látky pokožce bývá nejlépe jak vhodnou kosmetikou, tak pestrou stravou bohatou na vitaminy a minerály. Strava totiž ovlivňuje celý náš organismus, včetně stavu pokožky. Kromě konzumace ovoce a zeleniny si neváhejte z těchto surovin připravit levné a na pokožku blahodárně působící pleťové masky. Aplikujte je na obličej a dekolt 2x týdně. Pro všechny tipy pleti je skvělou volbou např. regenerační pleťová maska z avokáda a medu.

Kromě pleťových masek můžete vyzkoušet i pleťové zábaly. Nezbytnou součástí péče o pleť je peeling, který však provádějte jen v případě, že nedochází k podráždění a zarudnutí pokožky. Po zimě může být totiž pleť nějakou dobu citlivější na podráždění. Velmi příznivé účinky na pleť mají výživná séra s vysokou koncentrací kyseliny hyaluronové. Vaše pleť si udrží déle mladistvý vzhled, bude dostatečně hydratovaná a zachová si déle svou elasticitu.

Na jaře myslete na léto! Na parné počasí je třeba pleť připravit.

Kromě regenerace po zimě vyžaduje pleť i přípravné procedury na léto. Vyhnete se tak např. vzniku nežádoucích pigmentových skvrn. Nezbytná je pravidelná hydratace pleti lehčím krémem. Vybírejte krém s ochranným faktorem proti UV záření, aby byla pleť chráněna před poškozením slunečními paprsky. Snazší opalování pokožky si zajistíte použitím speciálních enzymových přípravků. Díky nim si vaše pokožka lépe a déle zachovává pigment. Pokožka vám pak snáze zhnědne a získané opálení vám déle vydrží. S přípravou na letní sezónu to však nepřehánějte. Nadměrné opalování (ať už přirozenou cestou či hojnou návštěvou solária) není zdravé a pokožka rychleji stárne.