Jak vybrat pánskou košili?

0
2818

Snad v žádném mužském šatníku by neměla chybět pánská košile. Mylná je představa, že tento druh oděvu patří pouze a jenom k pánskému obleku a s ležérní módou nemá nic společného. Naopak, košile je ideální součástí ležérní elegance, a je proto vhodná ke každodennímu nošení. Ale je nutné ji správně vybrat. Na co se zaměřit a dle čeho vybírat? Stačí pokračovat ve čtení.

Volba střihu a materiálu

V první řadě se zaměřte na správný střih a příjemný materiál. Není nic horšího než špatně padnoucí košile, která ještě navíc škrtí u krku nebo pánům nedovolí, aby zvedli ruce nad hlavu aniž by se jim na ramenou vytvořily nevzhledné balóny a dole jim vykouklo celé břicho. Moderním střihem posledních let jsou tzv. slim fit košile, jsou sice určeny spíše pro štíhlejší postavu, ale i muži s menším bříškem ocení dobře padnoucí střih. Pokud nesnášíte límečky, pak zvolte takovou, která žádný nemá. Volné košile ala balón nechte raději dál zahálet ve skříních, přidají tak akorát nějaké kilo navíc a mnoho parády s nimi již nenahoníte.

Dbejte na detaily

Zatímco košile k obleku má většinou pevně dané parametry a neměla by v žádném případě zastínit dobře padnoucí oblek, u košil pro každodenní nošení je tomu naopak. Nebojte se výraznějších detailů jakými jsou barevné či vzorované manžety, dvojitě šitých knoflíků a zvýrazněných konců s barevným prošitím. Pánská košile nemusí, a troufáme si říct, že nesmí, být nudná!

Barvy, barvy, barvy

Bílou si nechte na svatbu či pohřeb, do práce nebo na oslavu vyrazte v košili pestrých barev a vzorů. Obyčejné džíny dokáže pěkná košile proměnit v dokonalý outfit. V létě postačí vyměnit dlouhý rukáv za krátký a pod košili si vzít bílé tílko, abyste ji třeba na dovolené mohli nosit pěkně rozepnutou. Skvěle se bude doplňovat s letními kalhotami nebo i šortkami. Ve večerních hodinách stačí obléct svetr a muži jsou rázem za elegány a nemusí se stydět navštívit i luxusní restauraci. Pánská košile je jednoduše univerzální kus oblečení, který měl být v šatníku každého muže hojně zastoupen.