Platíte podle pravidel Feng Shui?

0
1369

Tradiční učení pocházející ze starodávné Číny, zvané Feng Shui, se zabývá vztahem člověka a jeho okolního prostoru. Existuje spousta architektů a bytových designérů, kteří se zabývají návrhy domácností tak, aby umožňovala nerušené plynutí energie čchi vaším příbytkem. Feng Shui pracuje s jinovou a jangovou polaritou, navíc přibírá do hry i tzv. pět elementů (země, voda, dřevo, kov a oheň) a snaží se nastolit harmonii prostředí za pomoci barev, vůní, zvuku a tvarů. 

Tvrdí, že harmonie prostředí, ve kterém se osoba pohybuje, přímo ovlivňuje harmonii a klid člověka. Feng Shui se ovšem neaplikuje pouze v oblasti bytového designu. Feng Shui je životní styl. Například diktuje, že nemáme doma schovávat návody a záruční listy, staré časopisy, protože brzdí tok energie a ta v takových nepoužívaných a nepotřebných věcech doma zahnívá? Nebo to, že si máme dům či byt zdobit pouze čerstvými živými květinami? Podle tohoto učení sušené, umělé a papírové květy jsou mrtvé a patří zemřelým a nosí to smůlu. 

Dle tohoto učení bychom měli na přivolání bohatství mít u vchodu oltářek ozdobený mincemi, kamínky a zelenou svíčkou, která láká bohatství do domu. Stejně tak, když platíte v obchodě, měli byste si dávat pozor na energii, kterou vysíláte. Když budete u placení myslet negativně, peníze se vám již nikdy nevrátí. A každý by měl mít ještě jeden symbol, který přivolává bohatství a tím je červená peněženka.

Feng Shui tvrdí, že červená barva nosí bohatství, peníze a hojnost. Přitahuje příležitosti, které vám pomohou peníze vydělat. Navíc červená barva zlepšuje mezilidské vztahy a obecně se dle starodávného učení pokládá za nejšťastnější barvu. Dámská peněženka červená vám tedy kromě hojnosti dle učení Feng Shui přináší i další výhodu. Je elegantní, je jednou z nejprodávanějších a každá dáma by měla mít krásnou luxusní červenou peněženku. Ale správný gentleman by ji neměl nechat dámu používat. Na internetu je spousta tipů a triků, jak pomocí Feng Shui přilákat do domu bohatství, radost a spokojenost, tak pokud vás toto učení zaujalo, určitě si přečtěte něco víc.