Terasová prkna zvětší váš životní prostor

0
1570

Všimli jste si, že ptáci ráno už zpívají? To je předzvěst jara. Dny se prodlužují, slunečního svitu přibývá. Zima se sice ještě zdaleka nevzdala své nadvlády, ale ve vzduchu už je jaro cítit. Probouzí se příroda a probouzí se i člověk. Zahrádkáři vyrážejí obhlédnout svá hospodářství, uklízet a připravovat terén pro nadcházející sezonu. Ranní slunce  láká vyjít ven s šálkem kávy. Uposlechneme vábení, otevřete dveře a vstoupíte přímo do bahna. Rozmáčený terén vám dokonale zkazí ranní romantiku. Chcete-li se vyhnout podobným překvapením, pořiďte si terasu.

Terasa zvětší váš obývací pokoj

Samozřejmě pouze v případě, že si její umístění zvolíte tak šikovně, aby se na ni dalo vyjít dveřmi z obývacího pokoje. V létě se terasa stane součástí vašeho obydlí. Na terase můžete stolovat s rodinou, setkávat se s přáteli, relaxovat, grilovat, opalovat se. Za hezkého počasí zkrátka terasu plynule připojíte k obývacímu prostoru. Terasa se stane doslova oázou klidu a domácí pohody.

Terasu využijete celoročně

Možná váháte, zda pořizovat terasu, když léto je tak krátké a dosud jste si vystačili s pěstěným trávníkem a dekou. Terasa však plní mnoho funkcí celoročně. Na jaře a na podzim vám umožní vyjít ven a nevstoupit rovnou na trávu. Při příchodu domů oceníte, že si na terase pohodlně odložíte špinavou obuv nebo otřete psa a nenosíte si nečistotu domů. Kuřáci ocení možnost vyběhnout na ranní či večerní cigaretu prakticky v pyžamu a domácích papučích. Pes a kočka ocení možnost na terase ležet a pozorovat okolí. A pokud zvolíte u terasy zasklení, poslouží jako praktická zimní zahrada, či prostor na sušení prádla.

Dřevěné terasy vyžadují údržbu

Terasy z domácích dřevin se neobejdou bez nátěrů a speciálních ošetření. Tyto postupy jsou pro některé lidi složité a odrazující. Řešením může být použití materiálu z kvalitního tropického dřeva. Jeho odolnost se však projeví ve výrazně vyšší ceně a ani tento typ dřeva nelze považovat za zcela bezúdržbový. Skalní milovníci dřeva jsou zřejmě smířeni s časem a financemi nutnými pro údržbu dřevěné terasy. Pro ostatní zájemce o pořízení terasy přinášíme řešení.

Kompozitní desky jsou pohodlným a kvalitním řešením pro venkovní terasu

Kompozitní desky v sobě spojují krásu přírodního dřeva a výborné vlastnosti moderního plastu. Dřevoplastové terasy se vyznačují dlouhou životností, jednoduchou údržbou a moderním designem. Chůze po nich je komfortní a bezpečná. Neodlupují se třísky a nehrozí od nich poranění. Veškeré plastové součásti jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí. Pokud chcete jistotu, že vaše terasa bude dlouho krásná a plně funkční, svěřte její montáž do rukou odborníků.

Kolekce Silvadec natural/elegance představuje eleganci a přirozenost

Název kolekce přesně vystihuje vlastnosti terasových prken. Můžete vybírat z modelů, které svým vzorem a zpracováním věrně připomínají surové přírodní dřevo. Teprve při došlapu zjistíte, že se jedná o příjemný kompozitní materiál, Pokud si přímo nepotrpíte na ryze přírodní vzhled, můžete volit terasová prkna zpracovaná do elegantních forem. U elegantněji pojatých modelů je poněkud potlačena surová struktura dřeva, a prkna jsou tudíž vhodná i k moderním novostavbám.

Kolekce Silvadec emotion vyvolá emoce

Tato kolekce obsahuje dva dekory nazvané rovník a sahara. Tmavě hnědé zbarvení a charakteristická struktura dokáže vyvolat silné pocity. Buď si tuto kolekci naprosto zamilujete a o podobě vaší budoucí terasy bude rozhodnuto, nebo se hned rozhodnete pro jiný styl. V žádném případě vás však nenechá chladnými. Kolekce Silvadec emotion není určena pro váhavé střelce, vyžaduje odvážná rozhodnutí.

Kolekce Silvadec vnáší osobitou atmosféru na vaši zahradu

Některé dekory  kolekce Silvadec Atmosphere působí velmi moderně ve stylu high tech, jiné svou úpravou vyvolávají rozličné nálady. Tato kolekce je provedena v široké škále odstínů i barev. Šedá barva terasových prken se obzvlášť hodí k moderním stavbám, ale nebude působit rušivě ani u venkovského stylu. Výběrem terasových prken z této kolekce doladíte atmosféru svého domova k dokonalosti.

Více na: www.svetpodlah.cz/terasova-prkna/silvadec