Jak mi pojišťovna zachránila rodinné finance

0
1288

Myslíte si, že vám se to stát nemůže? Byl jsem na tom stejně. Neměl jsem ani tušení, co je nějaké pojištění zaměstnance a také pojistku proti blbosti jsem neřešil. Pak se ale mému kamarádovi stal nepříjemný zážitek, a já pochopil, že je lepší něco mít. Ukázalo se to jako skvělý krok! Co se stalo?

Kamarád naboural pracovní auto a už se to s ním vezlo

Kamarád jezdil služebním autem, kterým rozvážel po městě balíky. Jednou, když jsme byli s kamarády v restauraci, přišla řeč na pojišťovny. Zatímco ostatní se bavili o tom, co všechno mají uzavřené a porovnávali si své zkušenosti, my jsme se shodli na jednom – „toto přece nepotřebujeme.“ Hned za dva dny ale měl kamarád autonehodu. Jemu se naštěstí nic nestalo, ale jeho služební auto bylo na odpis, a navíc vznikla velká škoda na majetku kvůli zničeným hodnotným balíkům. Neměl pojistku – a už v tom lítal. Společnost po něm vymáhala uhrazení škody.

Zjistil jsem si, co mi hrozí

Tahle zkušenost mě vyděsila. Kamarád musel dlouhou dobu splácet všechno, co s hroznou autonehodou souviselo. Já si zjistil, co hrozí mě. Nebylo to příjemné zjištění. Nakonec jsem se rozhodl, že si co nejrychleji uzavřu pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu. Za pár stovek ročně mám kryté všechno, co bych mohl nechtěně provést. Díky bohu, že jsem do toho šel. Zanedlouho se mi totiž v práci „podařilo“ rozbít důležitý stroj. Nikdo po mě nic nechtěl, vše si vyřídila pojišťovna. Měl jsem skutečně štěstí.

Pochopil jsem, o co běží

Protože mám děti, pojišťovna mi nabídla i pojištění odpovědnosti za škodu. Má celosvětovou platnost a platí pro všechny členy mé rodiny, včetně domácích mazlíčků. Měl jsem skutečné štěstí. Jen měsíc potom jsem se synem byl v obchodě, když nechtěně zavadil o jeden z regálů. Vysypaly se na nás krabice a z nich padaly talíře. Rozbilo se toho více než dost. Už v tu chvíli jsem ale byl naprosto klidný. Nemohlo se nic stát. Prostě jen sepíšeme nějaký papír a o vše ostatní už se postará moje pojišťovna.

Díky pojištění jsem tak již několikrát zachránil rodinné finance. Váš Pavel.