Přírodní způsoby, jak povzbudit vaši mysl

0
954

Valí se na vás ze všech stran pracovní úlohy, domácí povinnosti a nevíte, kam dřív skočit? Máte pocit, že jste chronicky unavení, nevyspalí a že vám chybí energie na to, abyste zvládali všechnu svou agendu? Je pro vás každý začátek pracovního týdne utrpením a už od úterního rána znovu vyhlížíte víkend? A když pak víkend přijde, padnete do postele a probudíte se opět v pondělí?

Pokud jsou vám předešlá slova povědomá a máte dojem, že píšeme právě o vás, pak je načase s vaší únavou skutečně něco udělat. Je důležité, abyste si sami u sebe našli ten pravý zdroj duševní i fyzické energie, a naplno jej využívali. Život by neměl být jen honbou za výkonem a výsledky, měli bychom jej prožít především s pocitem naplnění a naučit se relaxovat.

Tím se dostáváme k prvnímu bodu, který je naprostým základem pro dostatek energie, a to je paradoxně dostatek odpočinku a relaxace. Není tajemstvím, že abychom mohli v životě naplno pracovat a řešit různé problémy, potřebujeme se umět také dostatečně uvolnit a všechnu tu sílu mít odkud brát. Tato energetická zásobárna je něco, co vám bohužel nikdo externě neposkytne, musíte ji u sebe probudit sami. Jak toho docílit? Především pravidelnou relaxací pomocí imaginací, meditace, čtení oddechové literatury nebo manuální prací, která vám dovolí uvolnit mysl a na chvíli se přestat zabývat všedními problémy a starostmi, které vás tíží.

Pokud nejste příznivcem těchto abstraktních řešení a evokuje vám relaxace nebo meditace něco ezoterického, pak můžete využít některé cenné přírodní zdroje energie, se kterými si vaše tělo poradí mnohem snáze, než s přehnaným množstvím kávy a cukru. Kofein a bílý cukr jsou nejnebezpečnějšími zdroji externí energie, protože mohou naše tělo dlouhodobě překyselovat a způsobit spoustu zdravotních problémů nebo chronických onemocnění. Volte proto raději přírodní alternativy, jako je kvalitní zelený čaj nebo guarana tablety. Obojí je důležité konzumovat s rozvahou a ideálně v malém množství, efekt je však ohromný.