Jak zabezpečit svůj domov a ještě ušetřit?

0
1568

Domov je místo, kde je nám dobře a chceme se zde cítit v bezpečí. Zajistit bezpečí sobě, své rodině a majetku ale nemusí být tak úplně jednoduché. Nestačí lepší zámek, okna opatřit mřížemi a alarmem propojit celý dům. Výběr bezpečnostních prvků by měl mít svou logiku a neměly by v nás vzbuzovat pocit, že jsme ve vězení. Dnešní článek bude zaměřen na bezpečnostní dveře. Na co se při nákupu zaměřit a jak nám mohou ušetřit náklady.

Bezpečnostní dveře jsou základ

Pokud je váš rozpočet omezený, ale přesto chcete zvýšit bezpečí svého domova, rozhodně investujte do kvalitních bezpečnostních dveří. Díky nim zkomplikujete zlodějům přístup do vašeho bytu či domu, ale zároveň vám poslouží i jako protipožární a protihluková clona. Tím získáte nejen větší soukromí, protože vás nebude rušit žádný hluk z chodby nebo chodníku, ale také budete lépe chráněni před případným požárem.

Jak poznáte bezpečnostní dveře?

Rozlišit kvalitní bezpečnostní dveře od těch nekvalitních nelze jen dle ceny. Určitě je dobrým prvotním vodítkem, té nápadně nízké se raději vyvarujte, ale ptejte se spíše na strukturu dveří a kvalitu provedení jednotlivých bezpečnostních prvků. Pozornost zaměřte na bezpečnostní kování, zdvojené čepy pro zesílenou ochranu, oboustranné pancéřování, ochranu zámku, zdvojené čepy pro zesílenou ochranu zamykacích otvorů a hlavně dostatečně masivní bezpečnostní zámek, který centrálně ovládá rozvorový mechanizmus uvnitř dveří. To vše by měly bezpečnostní dveře do bytu či domu mít. Jak takové dveře ochrání váš byt před zloději a k čemu všechny ty bezpečnostní prvky jsou? Tak předně bezpečnostní kování zabrání odvrtání zámku. Oboustranné pancéřování je dvojitou ochrannou samotného pláště dveří před požárem a případným násilným vniknutím. A zmíněný bezpečnostní zámek potom ovládá speciální mechanizmus, díky němuž se po obvodu dveří na mnoha místech celé dveře ukotví do k tomu uzpůsobených zárubní.  Právě soubor všech těchto bezpečnostních prvků dokáže udělat z vašeho domu nedobytnou pevnost, kde se budete cítit maximálně bezpečně.

A co interiérové dveře?

Vzhledem k tomu, že dveře obvykle vybíráme spolu s dalšími vybavovacími předměty do celého domu či bytu, musíme zmínit i interiérové dveře. Ty tvoří právě s dveřmi vchodovými velmi důležitou součást interiéru. Interiérové neboli vnitřní dveře by měly plnit hned několik funkcí. Mají jednotlivé prostory nejen opticky a zvukově oddělit, ale rovněž musí izolovat chladnější místnosti od těch, kde se teplo snažíme udržet. Mluvíme tedy zejména o předsíni či chodbě, kde je obvykle i o několik stupňů nižší teplota než v obytných částech, jakými jsou obývák, kuchyň či jednotlivé pokoje.

Dalším parametrem pro výběr je zde samozřejmě design. Interiérové dveře musí do místností dobře zapadat a nebo se klidně stát jejich dominantou. Ať už vyberete dveře klasické, skládací, posuvné do pouzdra a zvolíte jakýkoliv materiál, vždy dbejte na kvalitu provedení a nesnažte se za každou cenu ušetřit. Jak interiérové dveře tak ty bezpečnostní patří k dlouhodobé investici, budete je používat každý den. Myslete na to při jejich nákupu a volte ověřené výrobce.

Design za bezpečím nezaostává

Zpět k bezpečnostním dveřím, které jsou dnešním hlavním tématem. Když jsme zmínili design u interiérových dveří, nemyslete si, že bezpečnostní dveře musí nutně znamenat dveře ošklivé. Vstupní část bytu je pro rodinu vizitkou a na prvním dojmu samozřejmě záleží. Nejsou to tedy jen interiérové dveře, u kterých je na design kladen velký důraz. Next bezpečnostní dveře, které má jen v Praze každý čtvrtý byt, mají efektní a praktické nerezové hrany a stejně jako u mnoha dalších lze vybírat z nejrůznějších dekorů nebo mít dokonce každou stranu dveří jinou.

Investice, která se vyplatí

Váháte, zda investovat právě do bezpečnostních dveří? Pak věřte, že kromě prevence proti krádeži ještě díky takovým dveřím ušetříte na nákladech za teplo a také při pojištění domácnosti. Bezpečnostní dveře izolují nejen zvukově ale také tepelně, a navíc můžete ušetřit i při sjednání pojištění domácnosti, které tak vyjde levněji.