Arény na MS v hokeji 2017 mají několik unikátů

0
1584

Pokud se na MS v hokeji 2017 těšíte, potom jistě víte, že se bude hrát hned ve dvou zemích. První zemí bude Francie a druhou zemí bude Německo. Co rozhodně zaujme, to je fakt, že arény mají několik unikátů.

Nejprve je dobré podívat se na samotný fakt spojený s tím, že se bude hrát ve dvou zemích současně. Není se však čeho bát, jelikož i když jde o země rozdílné, jde zároveň o sousedy, a tak vzdálenost jednotlivých arén není zase až tak výrazná. Zvláště v porovnání například s loňským rokem, kdy se hrálo v rozlehlém Rusku. MS hokej 2017 tedy slibuje hladký průběh, bez jakýchkoliv potíží s případnými přesuny hráčů. A jak je to se samotnými arénami?

První arénou v rámci MS v hokeji 2017 je ta německá

Nejprve se podívejme na zajímavosti spojené právě s touto arénou. Pokud něčím rozhodně zaujme, je to určitě její velikost. Lanxess arena, jak zní její oficiální název, je totiž v současné době největší halou na hokej nejenom v rámci samotného Německa, ale i v rámci celé Evropy. Je tedy jasné, že kulisa pro MS v hokeji 2017 bude velmi dobrá. Do haly se aktuálně vejde více než 18 500 hokejových fanoušků. Pokud máme být konkrétní a zmínit také počet zápasů, tak se zde bude hrát nejenom 28 utkání základní skupiny. Stejně tak se zde bude hrát dalších šest utkání. Jaké to budou? Čtvrtfinále, semifinále, ale také jednotlivá utkání o vzácné kovy.

Mistrovství světa v hokeji 2017 nezklame ani ve Francii

Právě na tuto zemi jsou upřeny zraky většiny tuzemských fanoušků. Není se čemu divit, jelikož právě zde bude hrát náš tým. Místem utkání v rámci Mistrovství světa v hokeji 2017 bude takzvaná Accor Hotels Arena, do které se vejde zhruba 14 500 fanoušků. Právě v této aréně se odehraje základní skupiny, a to těch týmů, které jsou zařazeny do skupiny B. I zde bude počet duelů stejný, jako v předchozím případě. Bude jich 28.