Vydejte se po stopách dětských hřišť v Čechách

0
1534

Počasí nám pomalu začíná opět ukazovat svou přívětivější tvář. Netrpěliví jsme asi tak stejně jako naše děti, které už to doma vážně moc nebaví a vy se nemůžete dočkat až budou opět moct vyrazit ven každý den. Mnohem snáze se vymýšlí zábava pěkně venku, kde se děti mnohem rychleji zabaví a vydrží jim to i o poznání déle než doma. Možná ale nemáte v blízkém okolí žádné příhodné hřiště nebo vás a vaše děti právě to jedno už nebaví. Tak neváhejte a s prvním dalším slunečným dnem se vydejte po stopách hřišť nových. A když počasí opět zazlobí, pak můžete hledat i nějakou prima indoor zábavu, i hřiště pod střechou jsou skvělá zábava.

S pomocí chytré aplikace nebo na vlastní pěst?

Než se vydáte po stopách českých hřišť, rozhodněte se, kterou cestu zvolíte. Máte na výběr chytrou aplikaci, která se velice trefně jmenuje Ven každý den nebo se vydat objevovat nová, možná i ještě neobjevená, hřiště na vlastní pěst, tedy bez mobilů a dalších vymožeností. První varianta se skvělá v tom, že pokud chcete rychle vymyslet, kam děti vzít, zjistit jak hřiště či herna vypadá, případně kolik stojí vstupné, pak je to určitě sázka na jistotu. Stačí už jen zadat adresu do navigace a vyrazit za zábavou.

Pokud ovšem chcete zažít trochu dobrodružství, máte čas a chuť objevovat a pátrat, pak vyrazte jen tak, na slepo. Z takového pátrání může být super celodenní výlet, který můžete spojit třeba s geocachingem, a navíc, pokud se vám podaří objevit nové hřiště, které ještě v seznamu serveru Ven každý den není, můžete získat odměnu. Stačí se zaregistrovat, hřiště vyfotit a nahlásit jeho polohu a uděláte tak spoustu radosti dalším hřišťovým nadšencům.

Dejte dešti šanci

I když se zlobíme na dlouhou zimu a deštivé dny, které jí většinou předcházejí a také následují po ní, nic není ztraceno. Jak už jsme zmínili, existuje celá řada indoor zábavy, tak ji objevte, ať už s aplikací nebo bez ní, nenechte své děti doma a vyrazte společně za novým dobrodružstvím.