Oblečení z přírodních materiálů – korek, jak ho ještě neznáte

0
2001

Přírodní materiály jsou v posledních letech velkým hitem. Na toto téma zná většina lidí hlavně vyhlášené bambusové vlákno, které ale rozhodně není to jediné, co dnes tento segment nabídne. Unikátním materiálem ve světě přírodní módy je totiž korek. Pokud se nad ním podivujete, podívejte se s námi na to, že i toto může být přírodní materiál, ze kterého je možné vyrobit nejenom eco-friendly oblečení, ale i skutečně módní kousky.

Proč právě korek?

Nejprve se podívejme na vlastnosti daného materiálu. Ten sice mnoho lidí zná hlavně v souvislosti se sortimentem podlahových krytin nebo jiných obkladů, což však neznamená, že by nemohl být unikátní surovinou pro výrobu právě stylového oblečení. Hlavním důvodem pro jeho zvolení jsou především naprosto unikátní vlastnosti, které na všech vašich cestách zaručeně oceníte. V první řadě je třeba zmínit, že jakýkoliv výrobek z korku může být dokonale nelámavý, a tak není třeba mít obavy z toho, že byste se o produkt museli starat jakkoliv jinak, než jste zvyklí. Plně vydrží jakékoliv běžné zacházení, a tedy bez obav z toho, že by se zlomil. Doprovodnou vlastností je v tomto případě i vynikající ohebnost, což v podstatě znamená, že v případě potřebné úspory místa daný výrobek jednoduše ohnete a zmenšíte jeho objem.

 

Při výčtu pozitivních vlastností korku, ale i důvodů, proč se jedná o materiál číslo jedna, nesmíme zapomínat také na jeho pevnost. Ta výrazně přispívá k jeho odolnosti a samozřejmě také i dlouhé životnosti, a to i při pravidelném používání. Z toho je jasné, že vám může hravě sloužit i několik let. Zapomenout nesmíme ani fakt, že jednou z klíčových vlastností je také voděodolnost, díky čemuž oblečení z daného materiálu využijete i v náročnějších podmínkách, než je jenom dokonalý slunný den.

Co si můžete z korku zakoupit?

Zaujal vás tento materiál a tak se začínáte pídit po tom, jaké oblečení z korku vlastně existuje? Podívejte se s námi na několik tipů. Začneme klasikou, což jsou pantofle. Ty nejsou zase až tak unikátním hitem, jelikož prvotní pokusy o jejich výrobu proběhly už v minulosti. Co ale unikátem je, to jsou klasické boty. Pokud chcete vypadat elegantně a originálně, rozhodně jsou volbou, se kterou doslova nešlápnete vedle. Tím si můžete být stoprocentně jisti. Stejně tak ale může být originálním korkovým kouskem i stylový batoh. I ten si umí zachovat své pozitivní vlastnosti, stejně jako dokáže nabídnout naprosto ohromující vzhled. Pro toho, kdo touží vypadat originálně, je to jasná volba.

Korkové oblečení můžete vyzkoušet i vy

Jak je patrné, daný materiál si své příznivce najde nejenom v souvislosti s jeho kvalitou, nebo v souvislosti se stylem. Zapomínat rozhodně nesmíme ani na to, že dalším důvodem pro vyzkoušení je například i fakt, že máte možnost nosit materiál, který je nejenom čistě přírodní, ale který je v podstatě obnovitelným zdrojem. Pro milovníky přírody je to jasné plus. Právě eco friendly móda je dnes velkým hitem a zajímavé materiály, které na tento trh postupně pronikají, jsou velkým lákadlem. Co určitě nesmíme opomenout jako důvod vyzkoušení, to je i vzhled daných produktů. Nečekejte nic obyčejného, jelikož korkové oblečení zaujme na první pohled.

Na závěr dodejme, že důvodem pro vyzkoušení je také už celkem dobrá dostupnost. V první řadě musíme zmínit internetový obchod PORTUGUESA.cz, kde lze nakoupit z pohodlí domova. Pokud je vaším cílem si zboží před nákupem raději i osobně prohlédnout, připomeňme, že v nejbližší době se otevře také kamenná prodejna nejenom s korkovým sortimentem, ale i další eco friendly módou. Pokud vám záleží na stylu i na přírodě, je pro vás daný nákup doslova povinností!