Vybíráme bundu a kabát podle typu postavy

0
2496

Chladné počasí vyžaduje obměnu outfitu za teplejší kousky. Nezbytností je kvalitní kabát či bunda, s nimiž zvládnete nevlídný podzim i mrazivou zimu. Teplý svrchní oděv by vás neměl jen zahřát, ale měl by plnit také estetickou funkci. Chcete-li, aby vám to slušelo za každého počasí, je třeba pečlivě vybírat oblečení. Při výběru dámské bundy a kabátu zohledněte zvláště typ své postavy. Máme pro vás několik užitečných rad, které vám napomohu zvolit nejvhodnější kousky přímo pro vás.

Kabát podle postavy

Máte-li postavu připomínající přesýpací hodiny, sluší vám nepřeberné množství modelů. Nejvíce se k vám hodí kabát s páskem sahající ke kolenům. Máte postavu obdélníku? V tom případě volte kabát, který se od pasu dolů rozšiřuje. Ideální délka je po stehna či ke kolenům. Jestliže vaše postava připomíná hrušku, sluší vám zvláště kabáty s vysokým pasem a výrazným kožešinovým límečkem. Hodí se k vám i dvouřadý kabát. Postavě tvaru obráceného trojúhelníku nejvíce sluší kratší kabát sahající po zadek. Měl by se v dolní části rozšiřovat. Vyhněte se modelům kabátů se zdobeným vrškem. Jestliže máte postavu jablka, volte jednobarevný kabát s výstřihem do véčka s rozšiřující se spodní částí. Hodí se k vám i asymetrické modely.

Bunda podle postavy

Postavě přesýpacích hodin sluší vám téměř cokoliv. Zpravidla se nemusíte bát ani extravagantnějších kousků. K postavě připomínající obdélník se hodí dlouhé bundy. Vyhněte se upnutým kouskům, které zdůrazňují nevýraznost vašeho pasu. Máte-li postavu hrušky, volte krátké bundy do pasu. Potřebujete totiž opticky zvýraznit vrchní část těla. K postavě obráceného trojúhelníku se hodí krátké tmavé bundy. Máte-li postavu jablka, potřebujete modely odvádějící pozornost od pasu a dodávající vám křivky. Z bund vám sluší zvláště křivák.

Nosit bundu nebo kabát?

Při volbě svrchního oděvu vezměte v potaz příležitost a prostředí, kde jej hodláte nosit. Roli hraje i styl ostatní oblečení, které si k bundě či kabátu vezmete. Vše by mělo svým stylem ladit. Lyžařskou bundu si berte pouze na hory. Do města totiž patří jen městské modely bund, které se hodí i k formálnějšímu outfitu. Nejelegantnější a nejformálnější svrchní oděv je nesporně kabát, který zdůrazňuje vaši ženskost. K formálnímu outfitu zvolte přiléhavý kabát zvýrazňující vaši postavu. Samozřejmě existují i modely kabátů vhodné k neformálnímu outfitu. Ideální jsou v tomto případě kabáty rovného střihu.