Peněženka jako módní doplněk

0
1574

Peněženka je praktická věc, i když se jistě shodneme na tom, že by měla sloužit zejména jako pouzdro na bankovky a mince, určitě by měla být i kvalitní a pěkně vypadat. Netýká se to jen dámských peněženek, i pánové by měli dbát na to, jak jejich peněženka vypadá, když ji vytáhnou ze zadní kapsy svých kalhot, kde ji většina z nich nosí.

První dojem

Možná si to ani neuvědomujete, ale peněženka nás skutečně doprovází téměř na každém kroku. Chodíme s ní nakupovat, máme ji u sebe při cestě do práce, dá se říct, že kdykoliv opustíme domov, máme ji u sebe. Probíhá-li vaše pracovní schůzka v kavárně či restauraci, při platbě vyndáte peněženku, i ta bude součástí prvního dojmu, který uděláte na vašeho obchodního partnera nebo možná budoucího zaměstnavatele. Nebo takové první rande, když vyndá chlápek z kapsy potrhanou peněženku, co si asi dáma pomyslí?

Ti z vás, kteří preferují bezhotovostní platby, pravděpodobně místo peněženky nosí pouzdro na karty. I to by mělo mít svou úroveň a v ideálním případě se s peněženkou doplňovat, protože zcela bez hotovosti se v naší zemi zatím neobejdeme.

Kvalita na prvním místě

Patříte-li ke konzervativnějším lidem, pak se pravděpodobně jen těžko zbavujete svých věcí a jste rádi, když dlouho vydrží. V tomto případě rozhodně volte kůži. Dámská kožená peněženka vydrží skutečně hodně a k tomu může být pro ženu i skutečným módním doplňkem, vyběhne-li jen tak z auta, na malý nákup, s peněženkou v ruce. I pánské kožené peněženky jsou rozhodně volbou číslo jedna. U pánů je to zejména proto, že již zmíněné nošení peněženky v kapse ji extrémně namáhá. Méně kvalitní textilní peněženky se začnou brzy v rozích lámat a látka trhat. Dobře zpracovaná a kvalitně ušitá kožená peněženka tak vydrží skutečně mnoho let.

Vnitřní uspořádání

Máte-li jasno v materiálu, barvě a tvaru peněženky, neměli byste opomenout její vnitřní uspořádání. Peněženka může z venku vypadat prostorně a pěkně, ale až po jejím otevření zjistíte, zda má dostatek přihrádek a jsou-li uspořádané dle vašich potřeb. Některé peněženky mají minimum místa na platební karty, do jiných se zase nevejdou potřebné doklady. Tento nedostatek lze vyřešit již zmíněným pouzdrem na karty a doplnit ho o pouzdro na doklady, ale ne každému musí toto řešení vyhovovat.

Většina lidí chce mít vše pohromadě, ačkoliv to není, z hlediska bezpečnosti, rozumné. Vždy je lepší mít karty, doklady a hotovost odděleně, eliminujete tak riziko spojené s krádeží. Ve chvíli, kdy vás někdo okrade, je tak velmi nepravděpodobné, že se mu podaří vzít peněženku i obě pouzdra.