Objevte kouzlo pivních speciálů

0
38584

Češi jsou známým národem pivařů. Není tedy divu, že v konzumaci piva patříme ke světové špičce. Pivo už navíc není doménou mužů, ale přišly mu na chuť i ženy. Velký podíl na stoupající oblibě piva u žen mají pivní speciály. Muži jsou i nadále spíše konzervativními pijáky. Zůstávají věrní tradičním českým pivům. Velmi oblíbená je světlá výčepní desítka nebo dvanáctka světlý ležák. Na pivní speciály se zvláště starší mužská generace dívá s nedůvěrou a považují tato piva za přeslazenou limonádu pro slečinky. Je to škoda, protože i mezi pivními speciály najdeme hořká piva, která mají správný říz.  Ale v jejich chuti se skrývá i něco navíc.

Kam za pivními speciály?

Nebojte se vyzkoušet i něco nového. Proč se ochuzovat o nové chutě, které vás mohou zaujmout? Rozšiřte své pivní obzory o nějaký ten pivní speciál. Nevíte, kde je můžete ochutnat? Za pivními speciály se můžete vypravit třeba do některého z minipivovarů, kterých je po Česku hojné množství.

Za novými chutěmi můžete vyrazit i na některou z pivních akcí, kde se jednotlivé značky piv prezentují.   Za návštěvu rozhodně stojí Velikonoční festival minipivovarů, který se koná v Pivovarském domě v Ostravě ve dnech 21.-22.4. Další možností k ochutnávce pivních speciálů je koupě piva v některém z pivních e-shopů.

Co stojí za ochutnání?

V Čechách si na pivní speciál zajděte třeba do Minipivovaru Beeranek v Českých Budějovicích. Mají zde velmi chutnou třináctku Special, která je charakteristická tmavě zlatou barvou a lehce citrusovou vůní a středně hořkou chutí.  Na Moravě mají chutné speciály kupříkladu ve Svatováclavském pivovaru v Olomouci. Velmi chutná je višňová třináctka. Vyznačuje se jemně načervenalou barvou, příjemnou vůní višně a jemně hořkou chutí s višňovým nádechem. A pokud jste z Prahy či jejího blízkého okolí, pak si rozhodně nesmíte nechat ujít návštěvu Olivova pivovaru v Dolních Břežanech, kromě velmi chutných speciálů, zde můžete ochutnat i dobrá jídla a užít si příjemné atmosféry v povedeně zrekonstruovaném interiéru. Součástí pivovaru jsou i pivní lázně, takže pokud se pivní radovánky protáhnou, máte kde složit hlavu nebo případně obdarovat někoho blízkého v podobě voucheru do těchto lázní s masážemi a ubytováním.