Nové pracovní příležitosti

0
1768

Už Ti není dvacet let a ocitl ses bez zaměstnání? Nemáš dostatečné vzdělání, které by Tě kvalifikovalo na rozumné pracovní místo? Nebo prostě jenom stojíš před rozhodnutím změnit svůj dosavadní život a chceš začít dělat něco nového?

Rekvalifikační kurzy – kurzy profesního vzdělávání

Právě pro Tebe jsou určené rekvalifikační kurzy v Brně. Kurzů je nabízeno nespočet, nicméně za zmínku stojí rozhodně rekvalifikace realitní makléř. Pokud se rozhodneš pro to, že budeš opravdu makat a uchopíš svůj pracovní život za správný konec, určitě neváhej. Realitní makléři, pokud se umějí otáčet, jsou schopni vydělat opravdu skvělé peníze, zabezpečit tak sebe i svoji rodinu a naspořit si na budoucnost. Realitní trh je neustále živý. Lidé hledají dnes a denně bydlení, ať už se jedná o pronájem či koupi bytu nebo domu. V další linii samozřejmě hledají i firmy, můžeš se tak ke klasickému pronájmu a prodeji jedincům zabývat i poskytováním prostor pro firmy a jiné společnosti.

Příběh paní Jarmily

Neseď tedy na místě, a pokud si na úřadě práce, rozhodně zažádej o rekvalifikační kurz, na který máš nárok. Udělala tak i paní Jarmila:

„Ve svých pětačtyřiceti letech jsem přišla o zaměstnání, kde jsem byla od konce mateřské dovolené. Děti jsem měla po sobě, a to hned po učňáku. Ve čtyřiadvaceti jsem tak už pracovala ve fabrice kousek od našeho města.

Moji zaměstnavatelé začali mít problémy již před několika lety. Lepily se dluhy jinými dluhy, propouštělo se, až došlo na krach celé firmy a s ním jsem byla nucena odejít i já. Ve středním věku jsem se tak ocitla na úřadě práce. Myslela jsem si, že zaměstnání seženu rychle, však mám spoustu let praxe… To jsem se ale spletla.

Na pracák jsem chodila půl roku a začínala jsem ztrácet naději a utápěla se v osobní krizi. Neměla jsem daleko do psychického kolapsu a depresí. Děti se mě snažili podporovat, nicméně již měli svůj život, a manžel byl spíš naštvaný, že musí celou domácnost živit sám a nebyl sto pochopit, že doma opravdu nejsem dobrovolně.

Jednoho dne ale přišel s nápadem, který mě zaujal, a začala jsem o něm přemýšlet. Kolega v práci ho informoval, že existují rekvalifikační kurzy hrazené úřadem práce. Druhý den ráno jsem usedla k počítači a rozhodla se najít co nejvíc informací o těchto kurzech profesního vzdělávání. Zaujal mě kurz obchodník s realitami. Jsem celkem upovídaná, známí mi říkají, že jsem schopná prodat i to, o čem si ostatní myslí, že prodejní není, a o práci realitního makléře jsem se zajímala už dříve, když jsem přemýšlela o změně práce, kterou jsem nakonec nerealizovala. Pod heslem rekvalifikace obchodník s realitami Brno jsem našla rekvalifikační centrum PELICAN, kam jsem rovnou zavolala. Pan Ráček mi sdělil, že kurz mohu absolvovat a úřad práce mi ho proplatí, nicméně musím o něj zažádat. Vypravila jsem se tedy na pracák o rekvalifikaci požádat. Chtěla jsem kurz absolvovat co nejdřív a začít rychle pracovat, aby manžel už zavřel pusu… Byl to boj, což na úřadech bývá téměř pokaždé, ale vyhrála jsem ho. O kurz jsem úspěšně zažádala a byl mi přiznán a následně proplacen.

Rekvalifikační kurz realitní makléř ve škole PELICAN probíhal každý všední den cca dva měsíce. Na konci kurzu jsme byli přezkoušeni a všichni, kdo jsme na kurz chodili, jsme odešli s úsměvem a certifikátem, který nás opravňuje vykonávat práci obchodníka s realitami.

Nyní mi je bez pár dní padesát a jsem úspěšnou brněnskou realitní makléřkou. Manžel se uklidnil, vlastně se mi i omluvil, a nyní je na mě, stejně jako moje děti i já sama, opravdu pyšný. Hodně pracuji, avšak práce nese ovoce, a to jak po finanční stránce, tak po stránce mé pohody a psychické spokojenosti, a to je nejdůležitější.“

Inspiruj se

Pokud tedy i Ty uvažuješ o změně nebo Tě k ní okolnosti nutí, inspiruj se příběhem paní Jarmily a využij rekvalifikačních kurzů v Brně. Ať už jde o kurzu obchodníka s realitami nebo jakýkoliv jiný, nárok na něj máš a certifikát z něj se Ti rozhodně bude hodit.