Obývací stěna – dominanta obývacího pokoje

0
1771

Možná si ještě pamatujete, jak před lety vypadala obývací stěna ve vašem rodinném obýváku. Obvykle se jednalo o velké množství různých skříněk, vitrín a komod často nevkusně narovnaných po celé šířce i výšce jedné ze stěn obývacího pokoje. Sice se do takové obývací stěny dalo narovnat téměř vše, co jinde v domácnosti své místo nenašlo, rozhodně se ovšem nedalo mluvit o žádném designovém díle. Dnešní doba praktičností nepohrdá, ale rovněž ctí moderní design, a přesně takové by měly obývací stěny být. Jak si ve velké nabídce vybrat a čím se při výběru řídit, na to se zaměříme právě dnes.

Jak správně sladit obývací stěnu s ostatním nábytkem

Pokud nechcete, aby obývací sestava byla solitérem, který bude celému interiéru významně dominovat, pak vybírejte dle ostatního nábytku, který již máte nebo plánujte koupit. Důležité je sladit barvy a také styl. Moderní obývací stěny se nebudou příliš hodit k rustikálním pohovkám a lustrům v podobném stylu, ale vedle moderní sedací soupravy a doplňků stejného designu budou tím pravým. Určitě proto předem promyslete, jak chcete celý prostor zařídit, aby vám nakonec nevznikl podivný slepenec.

V jednoduchosti je krása

To platí i v tomto případě. A právě proto jsou ideální volbou bílé obývací stěny. Nejen, že působí subtilně, také se k nim vše snadno ladí. Bílá barva je nesmírně universální, a navíc se časem neokouká. Nábytek výrazných barev se může časem omrzet, vždy je lepší volit spíše méně výrazné barvy nábytku a barevnost dohnat pomocí doplňků. Ty můžete měnit s ohledem na momentální náladu, preferovaný styl nebo třeba sezónu.

Buďte originální

Každá obývací sestava může být originální. Někteří prodejci totiž nabízejí prodej jednotlivých částí stěny samostatně, takže si každý zákazník může navolit konkrétní prvky přesně dle toho, co se mu líbí a hodí do jeho bytu. Někdo si tak může vybrat například pouze skříňku na televizi a nad ní umístí už jen polici, jinému bude více vyhovovat obývací stěna doplněná o vitrínu či prostor pro knihy a další věci. Fantazii se v tomto ohledu skutečně meze nekladou, dáte-li si trochu práce a vezmete třeba i tužku do ruky, můžete si zkusit navrhnout variabilní sestavu. Tu pak lze po čase jen jinak na stěně rozmístit, a získáte tak nový vzhled vašeho interiéru za jedny peníze.