Jak vybrat správnou matraci, na které budete spát jako nemluvně?

1
1993

Spánek je nejdůležitější formou odpočinku. Fyzické i psychické síly člověka se během spánku regenerují a tělo tak může načerpat potřebnou energii na nový den. Kvalita spánku ovšem hodně záleží na výběru správné matrace.

Matrace 140×200 – království tak akorát pro jednoho

Co se týče rozměrů matrace, je to volba každého z nás individuálně. Zatímco jeden člověk potřebuje v noci kolem sebe hodně prostoru, protože během noci prostě cestuje, jinému stačí téměř o polovinu menší matrace. Matrace 140×200 je ideální pro ty z vás, kteří mají rádi kolem sebe hodně prostoru. Pro ještě lepší spánek se pak řiďte i použitými materiály na výrobu dané matrace. Bio pěna nebo sójový extrakt jsou materiály, které mají nejen příznivý vliv na lidský organismus, ale také jsou ekologické – snižují spotřebu nerostných surovin.

Matrace 160×200 se hodí všude tam, kde je málo místa

Šířka plochy matrace pro jednoho se pohybuje od 80 – 90 cm. Matrace 160×200 tak poskytne prostor pro oba, a navíc se skvěle vejde i do malého bytu nebo malé ložnice. Svou matraci byste také měli vždy udržovat hygienicky čistou. S tím vám pomohou snímatelné a pratelné potahy na matrace. Během spánku totiž naše tělo vypotí až 0,5 – 1 litr potu. Pokud jsme nemocní – může to být i 1,5 litru. V potahu pak zůstávají soli, tuky nebo dusík. Potahy se tak doporučuje pravidelně udržovat – stačí je lehce vysát vysavačem anebo vyprat v pračce. 

Matrace 180×200 ideální rozměry pro manželské lóže

Šířka 200 cm je sice udávána jako standardní rozměr pro manželské postele, ale matrace 180×200 také postačí a svůj prostor budete mít oba. Pokud se s partnerem nemůžete dohodnout na tvrdosti postele, nezoufejte. Pokud si nepořídíte jednu spojenou matraci, můžete si svou tvrdost vybrat každý podle sebe. I na to, jak je matrace měkká nebo tvrdá, má každý z nás jiné požadavky – a z požadavků, co se týká spánku, bychom neměli ustupovat.

Se správnou a kvalitní matrací budete každé nové ráno vyspaní do růžova. 

Comments are closed.