Pomaturitní studium 2019 v jazykové škole Pelican

0
1367

Když jsem byla přijata na střední školu, těšila jsem se, že konečně odstěhuji na internát a budu si žít podle svého. Brno mi nabízelo jako holce z malé vesnice hodně možností. Jako dnes si pamatuji, jak jsem balila svůj první kufr a čekala s rodiči na vlak, který mne měl zavést k novým zážitkům.

Nemůžu uvěřit, že dnes to jsou už 4 roky, které utekly jako voda. Stála jsem před důležitou zkouškou, která by moje čtyřleté snažení ukončila. Ale co dál? Co budu dělat po této zkoušce? Nechtěla jsem se vzdát Brna. Za tu dobu, kterou jsem zde trávila, se Brno stalo podstatnou součástí mého života.

Když jsem však jela, jako obvykle naprosto přeplněnou tramvají na byt, prohlížela jsem si plakáty. Pohled mi uvíznul na jednom sytě žlutým z jazykové školy Pelican, kde byla nabídka pomaturitního studia angličtiny 2018.

Jazyková škola nabízela mnoho zážitků, prodloužení studentského života a hlavně status studenta. Na letáčku rovněž stálo, že hodiny angličtiny probíhají každý den 4 vyučovací hodiny. Což je tedy velmi intenzivní. Navíc pokud částku zaplatím do konce měsíce, dostanu ještě výraznou slevu.

Nabídka se mi začínala líbit čím dál tím víc. I když jsem přijela k rodičům, hned jsem jim nabídku strávit rok po maturitě studiem angličtiny v Brně velmi barvitě vylíčila. Nakonec nebyli ani moc proti. Spíš naopak, měla jsem pocit, že se jim to zalíbilo ještě více než mě.

Ještě ten večer jsme odeslali přihlášku do jazykové školy Pelican na pomaturitní studium angličtiny 2017. Hned v pondělí jsem už utíkala zaplatit školné. Jazyková škola má velmi dobré umístění, kousek od hlavního nádraží, takže jsem nemusela ani nikde dlouho složitě cestovat MHD.

V kanceláři školy mě přivítali s úsměvem, celkově ta škola na mě působila velmi příjemně. Už jsem si představovala, jak za pár měsíců sem budu docházet každý den. Jak nějaká židle bude moje a jak poznám nové kamarády.

Hurá začínáme – Pomaturitní studium angličtiny 2018 v Brně

Po úspěšném složení zkoušky z dospělosti jsem si užila krásné 4 měsíce prázdnin. Lítala jsem po venku a rodiče mě vzali k moři. Byly to krásné, slunné prázdniny. Ale i ty se chýlily ke konci a za pár dní jsem měla začít již chodit na angličtinu do Pelicana.

Nachystala jsem se jako správná školačka. Čistý batoh, sešity, ořezala jsem všechny tužky a zkontrolovala náplně v propiskách. Už se mi doma pomalu začínali i smát, že se chystám, jako když mi bylo 6 a šla jsem do první třídy a ne když mi je 18. Ale já je neposlouchala.

Na 1. září jsem nemohla ani dospat. Pořád jsem se převalovala a přemýšlela, co mě asi na tom pomaturitním studiu v Brně čeká. Ráno jsem utíkala na vlak a ve škole byla s předstihem, aby mi neuniklo zahájení.

Přivítala nás ta samá slečna, u které jsem platila, tenkrát když jsem jazykovou školu Pelican navštívila poprvé. Rozdala nám testy, po jejichž vyhodnocení nás rozdělili do skupin. Nedopadla jsem zase úplně nejhůř. Dali mne do skupinky mírně pokročilí k velice hezkému panu lektorovi.

Bylo nás ve třídě celkem 10. Všichni jsme se postupně představovali a sdělovali, co od tohoto pomaturitního studia angličtiny očekáváme. Já jsem řekla, že hlavně spoustu nových zážitků a zkušeností. A také že bych se v angličtině chtěla zlepšit na tolik, abych až někdy pojedu třeba do Londýna, byla schopná plynně komunikovat.

Zbyněk, náš lektor se jen usmál a odpověděl, že se bude snažit udělat maximum, aby naše představy splnil.

No a já jsem velmi zvědavá, jak se mu to podaří, protože učit 15 puberťáků asi nebude úplně jednoduché. Tak nám všem držte palce, ať si ten rok pomaturitního studia angličtiny 2018 v Brně pořádně užijeme.