Naplánujte si léto plné českých zážitků

0
1111

Je nejvyšší čas začít přemýšlet, jak letos zorganizovat dětem prázdniny a smysluplně strávit osm týdnů volna. Moře nemusí být nevyhnutelně podmínkou pro strávení ohromné letní dovolené a není ani nutné kvůli ní cestovat spousty dlouhých kilometrů. V Česku máme tolik kouzelných míst, že vám na jejich prozkoumání možná ani čas prázdnin nebude postačovat.

Po stopách předků a tradicí

V České republice je několik desítek skanzenů, které jsou zaměřené na nejrůznější oblasti a jsou rozesety po celém území našeho státu. Jedním z nejoblíbenějších je skanzen v Rožnově pod Radhoštěm zaměřený na lidovou kulturu. Jeho pestrý sezónní program láka do rozlehlého komplexu každoročně tisíce návštěvníků.

Podobným lákadlem jsou i přírodní krásny Čech, do kterých cílí mnoho lidí nejen v zimě, ale i v průběhu letní sezóny. Poslední roky jsou přírodní atrakce doplněné velice oblíbenými stezkami korunami stromů. Výlet na hrad Karlštejn pak těmto aktivitám sekunduje.

Česko jako země hradů a zámků

V průběhu sezóny jsou tradičně nejvyhledávanějšími objekty rozsáhlé turistiky hrady a zámky. Do Česka kvůli nim jezdí každoročně desetitisíce turistů, kteří bez problémů zaplní třeba všechny hotely u hradu Karlštejn. Právě ten je jednou z největších ozdob tuzemského hradního bohatství, které nám závidí celá Evropa.

Přírodní parky i vodní elektrárna

Pokud budete plánovat několikadenní výlet právě na zmíněný hrad, přespání si zajistěte v dostatečném předstihu, protože sehnat v sezóně ubytování u Karlštejna je téměř nemožné. Strávit prázdniny v té nejlepší společnosti znamená, že byste při svých toulkách rozhodně neměli minout ani překrásný Národní park České Švýcarsko.

Ohromí vás také vyhlídka Máj u Teletína, ale také přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, označována také jako jeden ze sedmi divů Česka. Je největší energetickou stavbou svého druhu na světě, a k její návštěvě můžete využít pravidelně pořádané exkurze provozovatele.

Naplánujte si prázdniny v Česku již dnes!