Vybavte svou autolakovnu s profesionály

0
3728

Jste majitelem autoservisu se zaměřením na lakování a další finální úpravy nebo jste pověřeni vybavením lakovny, která bude součástí většího průmyslového provozu? V obou případech budete potřebovat speciální zařízení pro tyto účely, a ta si představíme. Z vybavení lakoven nás dnes bude zajímat zejména lakovací kabina a odsávací box, okrajově si také představíme přípravné pracoviště.

Lakovací kabina

V první řadě se v profesionálním prostředí lakoven neobejdou bez lakovací kabiny, ta slouží jako místo pro aplikaci nejrůznějších nátěrových hmot. Stříkací kabina může mít různé rozměry, stavbu a vlastnosti, vždy s ohledem na potřeby zákazníka, tedy zaměření konkrétního provozu. Dále je možné si vybrat ze široké škály příslušenství k těmto kabinám.

Pro průmyslové provozy slouží obvykle speciální stříkací kabiny, ty dokáží zajistit dokonalou povrchovou úpravu velmi objemných dílů a stejně tak i kompletních výrobků. Pro tyto případy je určitě nejvhodnější nechat si navrhnout individuální řešení na míru konkrétnímu pracovišti.

Odsávací stěna

Výhodou tohoto zařízení je možnost práce i v nečistém prostředí. Odsávací box totiž dokáže během celého procesu lakování zajistit plynulé odsávání nečistot, které během lakování vznikají. Primárně jsou samozřejmě určené k zachycování tzv. přestřiků při lakování, ale zároveň splňují i vysoké nároky na bezpečnost a hygienu při pracovním procesu. Jsou vhodné zejména na zařízení a díly menší a střední velikosti, a díky příznivé ceně, v poměru s vysokým výkonem, patří k ekonomicky velmi výhodnému řešení.

Přípravné pracoviště

Jak už sám název napovídá, jedná se o část pracoviště, které k lakovně neodmyslitelně patří. K dosažení dokonalého výsledku samotného lakování je totiž velmi zásadní důkladná příprava. Vzhledem k tomu, že před lakováním je zapotřebí celé řady důležitých úkonů, je nutné mít dobře vybavené místo pro přípravu v těsné blízkosti lakovací místnosti. Před začátkem lakovacího procesu je vyhovující pracovní prostředí stejně důležité jako během něj, a právě proto se moderní autolakovny a lakovny bez přípravného pracoviště neobjedou.