Výhody práce na volné noze

0
544

V současné době se lidé stále častěji snaží směřovat k tomu, aby si mohli nastavit pracovní dobu podle sebe a nemuseli trávit v kanceláři osm hodin denně, pět dnů v týdnu. Díky uplynulým měsícům si mnozí z nás mohli vyzkoušet, zda jim práce z domova na home office vyhovuje, nebo ve svém životě potřebují určitou úroveň „dohledu zvenčí“. Pokud vám home office vyhovuje, zvažte, jestli by pro vás nebylo dobrým řešením pracovat na vlastní noze. Jaké vám to přinese výhody?

Vlastní časový rozvrh

Jak již byl zmíněno, práce na volné noze vám přinese možnost si svou pracovní dobu rozplánovat podle sebe. Pokud je to možné, získáte tak příležitost pracovat z domova nebo kavárny. Jestli jste noční sova, je pravděpodobné, že vám odpadne povinné vstávání za brzkého rána. A datum dovolené si budete moci vybrat podle sebe.

Více peněz

Asi jste si všimli, že v případě práce přes nějakou agenturu nebo externí firmu si část zisku nechává daná firma či agentura pro sebe. Při práci ve firmě to je obdobné. Pokud tedy budete pracovat sami na sebe, je velká šance, že se vám podaří vyjednat si za práci vyšší hodinovou mzdu, než kdybyste byli jako řádový zaměstnanec. A to mnohdy i poté, co se vezmou v potaz zaměstnanecké benefity. Jakožto podnikatelé máte možnost si určité náklady odečíst z daní, což vám také zajistí vyšší příjem.

Vysoká variabilita

Významnou výhodou práce sám na sebe je i to, že si sami můžete vybrat, kterou ze zakázek vezmete. Můžete se tak dostat k nejrůznějším projektům, odvětvím, zaměstnavatelům a programům. Čím rozmanitější budete mít pracovní zkušenosti, tím více si poté budete z nabídek práce moci vybírat, ty, které vám budou vyhovovat. Často se stává, že se dostanete do kontaktu s mnohem širším spektrem lidí, a získáte tak obrovské množství kontaktů na vlivné osoby z vašeho oboru. Pokud nastane nějaká situace, kdy budete potřebovat se na někoho obrátit, nebude pro vás problém se probrat svými kontakty a někoho oslovit.

TIP: najděte si zajímavou brigádu.