10 nejlepších job portálů v roce 2021

0
633

Dřívější doba, kdy stačilo někde zmínit, že v pekařství hledají brigádníka nebo jste viděli viset cedulku na dveřích obchodu jsou dávno pryč. Jednak to reguluje zákon, že veškeré pracovní pozice musí být vypsány a musí proběhnout výběrové řízení, a taky se doba jednoduše změnila. Dnes lidé hledají práci převážně na internetu. Přes něj totiž funguje celý svět. Randíme na něm, nakupujeme, řešíme reklamace a stížnosti, vyřizujeme povolení, hledáme živnostníky, když začne protékat záchod, a taky na něm sháníme nová místa. Pokud tedy chcete jako zaměstnavatel uspět, musíte se přizpůsobit a vybrat ta nejlepší místa pro vystavení nabídek inzerce práce.

Přehled nejvyhledávanějších pracovních portálů a aplikací na českém internetu:

Jobs.cz

Prace.cz

Personalistka.cz

123jobs.cz

Annonce.cz

Abecedaprace.cz

Dobraprace.cz

Volnamista.cz

Jobsi.cz

Nejlepsibrigady.cz

Proč hledat zaměstnance přes internet

Inzerce práce na internetu má hned několik výhod, které vás jistě přesvědčí. Možná i vy patříte mezi tzv. „starou školu” a neradi se učíte nové věci, ale věřte, že to vaší firmě a značce jen prospěje.

  • Více uchazečů – Díky tomu, že je pracovní nabídka k dispozici většímu okruhu osob se vám sejde i více životopisů, máte pak na výběr z více kvalifikovaných uchazečů a získáte mnoho kontaktů.
  • Sníží se vám tím i náklady na obsazení pozice –Každý totiž ví, že vše něco stojí. A pokud chybí jeden člověk, je potřeba to nějak řešit a co nejrychleji.
  • Dobrý zaměstnanec – Uchazeči odvádí i lepší výkon nejen na pracovním pohovoru, ale i pak v samotném zaměstnání. Vybrali si vás z jistého důvodu a na základě vlastního rozhodnutí. Práci chtěli a budou za ni velmi vděční.

Jak vybrat a oslovit vhodného kandidáta

V prvé řadě proveďte důkladnou selekci. Odstraňte z uchazečů všechny, kteří nesplňují podmínky a požadavky. Tedy nemají ani praxi, ani vzdělání, jsou naprosto z odlišného oboru, je zde dlouhá dojezdová vzdálenost, a tedy velká pravděpodobnost, že ne vždy se podaří dojet do práce včas, také hrozí menší ochota k přesčasům a v neposlední řadě ze seznamu vyškrtněte všechny, kteří u vás již pracovali, ale dostali vyhazov za pracovní nekázeň či jiný výrazný přestupek na pracovišti.

Poté jej oslovte. Někdo nedá dopustit na telefonický kontakt, někdo zase raději napíše email. Rozhodně nevkládejte jednu odpověď pro všechny. Můžete mí určitý rastr, ale vždy odpověď přizpůsobte konkrétnímu uchazeči. Snížili byste si tak důvěryhodnost značky. Stejnou kopii zprávy můžete poslat všem, kdo neprošel do užšího výběru.