Realitní seznamka: vše pro prodej bez realitky

0
957

Také chcete prodat dům v Praze bez realitky, ale máte obavu ze všech těch povinností, které vás čekají? S realitní seznamkou zvládnete prodej nemovitostí hravě sami.

Inzerce a příprava na prodej

Mnoho prodávajících dělá tu chybu, že považuje inzerci za první krok prodeje. Proto většinou jejich nabídka zaujme výrazně méně zájemců než obdobná připravená profesionálem. Aby vaše nabídka byla mezi všemi bezkonkurenční, je potřeba se ještě před inzercí na prodej připravit. Realitní seznamka zipHOME.cz vám se vším pomůže. Jak to funguje?

Jednoduše vložíte svou nabídku prodeje domu Praha na www.zipHOME.cz, kde vám ji pomohou připravit na prodej. Po celou dobu máte k dispozici svého zipHOME asistenta na chatu, e-mailu či telefonu, využít můžete také tipů na blogu v sekci pro prodávající. Součástí přípravy na prodej je úprava textu inzerátu a fotografií a nastavení cenové strategie; součástí je stanovení tržního odhadu na základě cenových map.

Teprve až je vaše nabídka prodeje rd Praha připravena, zipHOME.cz realitní seznamka ji za vás inzeruje na desítkách realitních serverů. Všechny kontakty na skutečné zájemce vám ihned přepošle na váš e-mail a vy se tak s nimi domluvíte na přímo.

Párování a databáze poptávajících

Párování a databáze poptávajících jsou častým trumfem realitek. Jde o jimi vybudovanou základnu kontaktů na lidi, kteří mají zájem koupit nemovitost. Už nemusíte chodit do realitky, abyste se dostali k takovéto databázi poptávajících. Realitní seznamka zipHOME.cz umožňuje párování nabídek a poptávek i při prodeji bez realitky. Vaše nabídka tak bude odeslána všem zipHOME zájemcům, kteří koupí rodinný dům v Praze.

Pokud se jim vaše nabídka bude líbit, ozvou se přímo vám a domluví si s vámi prohlídku. Jak nemovitost na prohlídku připravit a jak prohlídky zvládnout, najdete na blogu zipHOME.cz v sekci pro prodávající.

Výhodou takovéto databáze je, že pokud se mezi nimi najde vážný zájemce o koupi rodinného domu v Praze, nemusíte čekat na to, až se vám někdo ozve z inzerce. Systém párování, tzv. realitní seznamky, prodej výrazně urychlí.

Smlouvy od advokáta

Jedním z problematických míst prodeje bez realitky jsou smlouvy. Ani jedna ze stran většinou není ochotná do kvalitních smluv investovat a spoléhá na vzory smluv ke stažení zdarma na internetu pro prodej rd Praha. Ty však mohou mít (a většinou mají) nejedno úskalí. Ke stažení bývají vzory pro standardní bezproblémový prodej, nemusí tedy vystihovat váš případ.

Další velmi častou chybou je nedostatečné stanovení práv a povinností, které v případě soudních sporů mohou vést ve váš neprospěch, nebo neaktuální verze nerespektující současné zákony. Sečteno podtrženo můžete snadno přijít o peníze i majetek.

Všichni zipHOME prodávající mají smlouvy přímo od advokáta v aktuálním znění ke dni jejich vydání. Smlouvy jsou zpracovány na základě vašich konkrétních podkladů, vy tak nepotřebujete nic doplňovat.

Pozor na pokuty

Při prodeji bez realitky vám jen málokdo poradí, a nakonec se vaše úsilí může díky neznalosti povinností při prodeji nemovitosti pěkně prodražit. Věděli jste například, že neuvedením výsledného písmene pro označení energetické třídy z průkazu energetické náročnosti budovy vám hrozí pokuta až 100.000 Kč?

Abyste se nevystavovali hrozbě pokuty, je potřeba si PENB (průkaz energetické náročnosti budovy) nechat zpracovat ještě před zahájením prodeje domu Praha a výsledné písmeno uvádět ve všech inzertních a propagačních materiálech.

Všechny povinnosti prodávajících, užitečné tipy a návody najdete na www.ziphome.cz. Realitní seznamka zipHOME.cz je jediné místo, kde prodáte rychle a bezpečně bez realitky. A jak budete prodávat vy?