Jak šel rok s pomaturitními studenty jazyků

0
1092

A je to už zase tady. Období, které jsme všichni netrpělivě vyhlíželi přes zamrzlá okna a o kterém jsme snili jen co se za Ježíškem zavřely dveře, lízajíc ledové rampouchy a představujíc si se zavřenýma očima sluneční paprsky a čokoládovou zmrzlinu. A skutečně. Sluníčko svítí, čokoládová zmrzlina už se nám zase vesele rozpouští ostošest a zanechává po sobě stopy na bílém tričku. Jazykové zkoušky pro studenty navštěvující pomaturitní studium angličtiny a němčiny už jsou v těsné blízkosti před námi a vidina dnů strávených u vody téměř za rohem.

A zatímco jsme se u PELICANA nejprve zhrozili, co to bylo za „potrestáníhodného“ zloděje, který nám z celého školního roku jen tak ukradl pár měsíců, zamysleli jsme se a zkusili jsme se ještě jednou ohlédnout, pomalu, s rozvahou každého pelikána vlastní, ještě jednou zpět. A najednou jsme to viděli.

 

Ač utekl rok s našimi studenty navštěvujícími pomaturitní studium jako voda, všechna ta dobrodružství, akce a usměvavé dny nám zanechaly vzpomínky černé na bílém. A přestože ještě s našimi plány ani zdaleka nekončíme, pojď se s námi dnes podívat na některé z momentů, které si chceme uchovat v paměti minimálně po celý další školní rok!

Nabytý konec roku 2017

Konec roku 2017 ani náhodou neznamenal zahálení. Ba naopak. Prosinec byl plný aktivit, plánů, výletů a… večírků!

Adventní výlet do Vídně v polovině prosince ocenili zejména lektoři vedoucí pomaturitní studium němčiny. Každopádně, ani studentům angličtiny jsme meze nekladli a tak jeli ochutnávat punče spolu s němčináři. Němčina – neněmčina, vánoční punče bylo koneckonců možné objednávat si i v angličtině! A ač i PELICAN vyzkoušel na trzích pár drinků, dobrá zpráva je, že našel zdárně se všemi svými studenty cestu zpět do školy! To už na nás totiž číhal večírek!

Vánoční pomaturitní večírek se nesl ve znamení vzájemného poznávání se mimo stěny pomaturitních tříd. Studenti totiž mají dle úrovně pokročilost své kurzy angličtiny a němčiny v rozdílných třídách a časech a nemají tolik možností vzájemně se potkat. A že bylo veselo! Prostory Galeryje 9 se ukázaly být skvěle pohostinnými. Jakmile se zapojilo karaoke, které svým představením zahájil známý rapper z newyorského Brooklynu, bylo o zábavu, která se nakonec protáhla až do brzkých ranních hodin, postaráno!

Únor a začátek nového pololetí

A pak už jsme nelenili a poctivě jsme se chystali na začátek lednového druhého pololetí – a to jak klasických jazykových kurzů pro veřejnost, firemní vzdělávání, tak pomaturitního studia. Právě začátek února pak byl ten měsíc, kdy jsme mohli s radostí v našich řadách uvítat spoustu nových tváří a otevřít další třídu angličtinu plnou usměvavých studentů, kteří se rozhodli neztrácet čas studiem vysokoškolského oboru, který je zas až tolik nebavil. A jelikož jsou to všichni správní „pelikáni“, zapojili se s námi hned do další dobročinné akce!

Březnové darování krve

O našem příběhu hromadného darování krve už jsi jistě několikrát slyšel. Ale my jsme na sebe za tento počin jednoduše na naše studenty tak pyšní! Byl to právě měsíc březen, kdy jsme se s odvážnými dárci, posbíranými v pomaturitním studiu jazyků, sešli před Fakultní nemocnicí Brno v Bohunicích. A ač bylo pro některé těžší ranní vstávání a pro druhé zase dodržení předepsané před odběrové diety, všichni to skvěle zvládli a PELICAN tak mohl díky svým studentům započít svou novou tradici!

Jak bylo řečeno, školní rok ještě nekončí a my máme do letních prázdnin v hlavě ještě spoustu nápadů, jak propojit výuku jazyků naši studentů se zábavou! Skvělá zpráva pro Tebe je, že i Ty můžeš být součástí všech našich příštích dobrodružství! Právě teď totiž nastala doba, kdy jsme zahájili přihlašování do nového školního roku 2018/19. Nevíš, co budeš dělat po maturitě? Tak teď už víš! Těšíme se na Tebe! Tvůj PELICAN!