Co by nemělo chybět ve výbavičce pro miminko

0
1571

Snad každá maminka chce mít své miminko krásně oblečené, aby se mohla pochlubit celému světu se svým malým štěstím. Zatímco zkušené matky už dobře vědí, kterých oblečků není nikdy dost a bez čeho se naopak obejdou, prvorodičky si často nevědí rady. Značkové kojenecké oblečení i další zboží je dnes běženě dostupné, určitě se tak není třeba obávat, že by snad něco nebylo k dostání. Spíše je dobré se zamýšlet nad tím, které věcí v závěru skutečně naleznou své využití. Jak neopomenout to podstatné si představíme v následujících řádcích.

Levné nemusí znamenat nekvalitní

Do výbavičky je toho zapotřebí relativně dost, i proto se vyplatí hledat levné oblečení pro miminka a na další věci také vyhledat výhodné akce. Vzhledem k velké nabídce na trhu se nemusíte obávat, že by levné zboží muselo nutně znamenat nízkou kvalitu. Kupujte od ověřených prodejců, na internetu si je často můžete prověřit pomocí referencí. Nákupy přes internet mají ale i další výhody. Předně si můžete vybírat pěkně z pohodlí domova, což ocení zejména dámy ve vyšším stádiu těhotenství, ale také existuje možnost využít list přání. Zde si můžete zadat, co přesně si pro své dítko či pro sebe přejete, a vaši blízcí vám mohou věci nakoupit. Sebe tak ušetříte zklamání z nepotřebných věcí a příbuzní  nebudou utrácet za zbytečnosti.

A co si tedy pro miminko přát?

A nyní se konečně dostáváme k tomu, co by rozhodně ve výbavičce chybět nemělo. Z oblečení jsou to zejména kojenecká body a kojenecké overaly. Při výběru se určitě neomezujte na jednu velikost, děti v prvním roce věku rostou opravdu velmi rychle. Kojenecké body i overal můžete někdy měnit i několikrát za den, je proto dobré mít od každé velikosti hned několik kusů. Kojenecké overaly a body tvoří základ, ovšem dále určitě pořiďte také teplejší kabátky, tepláčky a pro chladnější dny i vhodnou kombinézu. Miminka mají často velmi studené nohy a ruce, ponožky a bavlněné rukavičky tedy určitě neopomeňte přidat na seznam. I čepičky do kojenecké výbavičky patří, dětská hlava je v porovnání se zbytkem těla výrazně větší, prochladne-li, hrozí celkové podchlazení.

Kromě oblečení je dobré myslet i na dostatek lahviček a dudlíků, ty postupem času využijí i kojící matky. Jinak si určitě budete chtít pro děťátko vybrat pěkné povlečení do postýlky i samotnou postýlku. Zásoba jednorázových plen doplněna o pleny látkové k otírání je doslova nutností. Vše další už je jen na vašem uvážení a potřebách, věcí a pomocníků pro maminky i děti je celá řada a pravidelně se vyskytuje mnoho z nich v akcích. Pokud s nákupem nespěcháte, určitě si na některou z nich počkejte, vyplatí se to.