Ulthera lifting aneb jde to i bez skalpelu

0
946

Snad každá žena se od určitého dne začne více přibližovat k zrcadlu a zkoumat přibývající vrásky na své tváři a těle celkově. Čas je jednoduše neúprosný, ale je třeba si uvědomit, že v tom nejsou ženy samy. I když jen těžko snáší věty o tom, jak zrají jako víno a mají času mnohé za zlé, nemyslete, i muže vrásky a povislá kůže trápí a mnohdy více než jsou si ochotni vůbec připustit. Jak v boji se stárnutím neprohrát? Tak v první řadě, nezoufejte, každý věk má svá pozitiva, a to je třeba si opakovat stále dokola. A pak jsou tu metody, které vám pomohou tomu snáze uvěřit, a to bez nutnosti operativního zákroku, takže hurá do boje, vážení!

Proč zrovna Ulthera lifting?

Protože tato neinvazivní metoda, jež dokáže zlepšit obličejové kontury, je vysoce účinná, bezbolestná a nevyžaduje rekonvalescenci. Tak proč sahat po operačním řešení a zbytečně zatěžovat svůj organizmus i peněženku?

Jak Ulthera lifting funguje?

Tato metoda stimuluje syntézu elastinu a zpevňuje vrchní svalovou aponeurotickou vrstvu (SMAS), a to vše pomocí ultrazvukových impulzů pronikajících do hlubších vrstev kůže. SMAS totiž spojuje obličejové mimické svaly s kůží a vytváří a udržuje tvar celého obličeje. Je složena z elastinu a kolagenových vláken, která jsou ultrazvukem zevnitř zahřívána a pokožka se v důsledku toho stává opět pevnější a napjatá.

Při samotném zákroku lékař monitoruje všechny vrstvy kůže a dokáže tak přesně kontrolovat hloubku dopadu ultrazvukových impulzů na postižená místa. Celá procedura zabere pouhých čtyřicet minut, a jak již bylo zmíněno, po zákroku není nutná žádná rekonvalescence.

Účinek a kontraindikace

Odborníci z kliniky Altos uvádějí , že účinek Ulthera laseru se u 98 % pacientů projeví ihned po zákroku a další zpevňování kůže se postupně dostavuje po dobu půl roku. Už jedno sezení je pro většinu pacientů zcela dostačující k viditelnému zpevnění a vyhlazení vrásek.

Ulthera lifting je velmi šetrná metoda, ale i zde existují výjimky, a proto není doporučován pro pacienty trpící cukrovkou, epilepsií či vážnou formou akné, stejně tak pro těhotné a kojící ženy.