Jestliže přemýšlíte, kam s rodinou na pěkný výlet, vydejte se tam, kde končí cesty mnoha dalších lidí: na Dolní Moravě, konkrétně pak na Stezce v oblacích. Ta se stala oblíbeným cílem nejen jednotlivců, ale právě i rodin s dětmi.
Originální stavba
Za designem Stezky v oblacích stojí architekt Zdeněk Fránek, který od roku 2012 působí jako děkan Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. Na její výstavbu bylo použito 380 tun oceli, 300 m2 modřínového lepeného lamelového dřeva a 250 m2 hoblovaných hranolů. Věž dokáže odolat vichřici o síle až 200km/hod a dokáže pojmout až 4000 lidí najednou.
Dech beroucí výhled
Vydáte-li se až na samotný vrchol Stezky v oblacích, naskytne se před vámi skutečně nádherný výhled. Pokud bude počasí rozumné, měli byste vidět celý masiv Králického Sněžníku, výhled by měl zahrnovat i údolí řeky Moravy, uvidíte i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Určitě s sebou doporučujeme vzít fotoaparát nebo alespoň mobilní telefon a pořídit si fotky na památku.
Vysoko nad zemí
Pokud chcete znát nějaké technické údaje o Stezce v oblacích, pak vám rádi zmíníme, že její nadmořská výška je 1 116 m.n.m a celková výška stezky je úžasných 55 metrů. Dílka dřevěné lávky, po které postupně vystoupáte až na samotný vrchol, je 710 metrů, takže to bude krásná procházka, která se dá absolvovat i s kočárkem. Délka tobogánu, se kterým lze následně sjet ze stezky dolů, je 100 metrů, což nadchne jak děti, tak i dospělé.
Výšlap plný adrenalinu
Stezka v oblacích dokáže nadchnout nejednoho adrenalinového šílence. Disponuje totiž určitými částmi, které dokonale prověří, jak si s adrenalinem rozumíte právě vy. Prvním místem je tzv. rukáv, což je atrakce, která je tvořena hustou sítí a slouží k tomu, abyste prolezli z jednoho patra do druhého. Další atrakcí je tzv. kapka, která má podobu silné sítě nacházející se ve výšce 50. metrů, ze které vidíte až na zem.