Prodloužený víkend v Chorvatsku: 3 místa, která musíte navštívit

0
1354

Nedostanete volno nebo jste limitováni finančními prostředky a týdenní dovolenou u moře si letos jednoduše nemůžete dovolit? Nezoufejte! Co takhle využít červencového volna a užít si prodloužený víkend v Chorvatsku? Máme pro vás několik rad a tipů, co během cesty určitě navštívit

Plitvická jezera

Poklad na Stříbrném jezeře, moudrý Vinnetou a zkušený Old Shatterhand – to jsou názvy a jména, která provázela naše dětství. Víte, že několik scén a záběrů z tohoto oblíbeného filmu se točilo právě v přírodní rezervaci a národním parku Plitvická jezera?

Soustava šestnácti přírodních jezer, která jsou mezi sebou propojená vodopády a kaskádami, nás nepřestává fascinovat. Okouzlující příroda a voda té nejjasnější modři je jeden z důvodů, které do národního parku lákají turisty a návštěvníky ze všech koutů světa.

Monumentální Zagreb

Z Plitvic cestujte rovnou do chorvatského Zagrebu, který má svou jedinečnou atmosféru. Během prohlídky vám zde učarují monumentální stavby, kterým vévodí katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Štěpána. O její slávu se mimo jiné zasloužili i čeští řemeslníci.

Za zmínku jistě stojí i pestrobarevný trh Dolac, na kterém seženete čerstvé ovoce a zeleninu, ale i ryby i mořské plody. Zajímavým místem pro návštěvu je i muzeum rozchodů, které na sebe strhlo hned po otevření nemalou vlnu pozornosti. Ubytování v Chorvatsku je možné u místních za výhodné ceny.

Koupání na Makarské riviéře

Ze Zagrebu postupujte na jih až k Makarské riviéře. Schladit rozpálené tělo můžete na přenádherných oblázkových plážích na Makarské, V Bašce Vodě, Podgoře nebo Brele, která je považována za prázdninové letovisko tuzemských i zahraničních celebrit a vysokých státníků. Během polehávání na pláži také můžete přemýšlet, zda příště zvolit stejnou trasu nebo využít last minute nabídek a vyrazit k moři za pár korun.