Jak vybrat džíny, které vám padnou

0
1281

Džíny jednoznačně patří do ženského šatníku. O tom není pochyb. Ženy je milují a rády je nosí, protože se dají hravě kombinovat s čímkoli a pravdou je, že pokud si s outfitem správně pohrajete, můžete si je vzít kamkoli. Kámen úrazu často přichází už na samotném začátku – tedy ve chvíli, kdy si nové džíny vybíráme. Ne vždycky totiž sáhneme po vhodném modelu…

Vyhněte se chybám, které sabotují váš správný výběr

Chystáte se na nákupy, během kterých si chcete pořídit nové džíny. Máte chuť vyrazit si v novém vkusném modelu. Ještě než tak učiníte, přečtěte si dnešní článek. Prozradíme vám, jakých chyb se možná dopouštíte a co stojí za tím, že domů často odcházíte s džíny, které vám nesedí ani nelichotí.

1.      Neberete ohled na svou postavu

Příroda to měla vážně moc dobře vymyšlené, když každému z nás do vínku nadělila určitý druh postavy. Zatímco někdo je výškově menší, jinému v útlém věku přezdívali žirafo. Zatímco někdo má postavu typu hruška, jiný je typické jablíčko. Pokud si vybíráte nové džíny, měli byste je vybírat s ohledem na svou postavu. Nesnažte se podvádět, nevyplatí se vám to. Pokud máte širší boky, určitě si nekupujte tzv. mrkváče a nevsázejte ani na boyfriend džíny, které by vašim bokům přidaly nějaké centimetry navíc. Máte větší bříško? Pak oblíbené bokovky nebudou pro vás tou nejlepší volbou.

2.      Vybíráte špatný odstín

Další chybou, kvůli které vám vybrané džíny nesluší, je špatná barva. Že vaší kamarádce sluší světlé džíny ještě neznamená, že budou slušet i vám. Obecně platí, že tmavé džíny dokážou zalichotit každé postavě, to může být vaše sázka na jistotu. Pozor si dejte na extravagantní kousky, například ve výrazných barvách. U těch je potřeba opět myslet na postavu, aby vás daná barva nedělala ještě silnější.

3.      Kupujete si menší velikost

A jsme u dalšího, velmi častého úskalí a tím je volba špatné velikosti. Kolikrát totiž narazíme na džíny, které nás nadchnou již na první pohled, ale jako na potvoru nemají naši velikost. A jelikož je tam prostě nemůžeme nechat, protože bychom si to do konce života vyčítali, koupíme si je i přesto, že jsou nám malé. Ve finále je potom nenosíme, protože nás tlačí, dřou a jsou až příliš kritické k naší postavě. A to je trochu zbytečná investice, nemyslíte?