Blíží se víkend, kam vyrazit s rodinou tentokrát?

0
3252

Od Petřkovické Venuše k Dolní oblasti

Od 9. ledna do 31. ledna

Petřkovice

 Pokud se alespoň okrajově zajímáte o historii naší země a rádi k tomu vedete i své děti, vydejte se v období od 9. ledna do 31. Ledna 2017 do Ostravy, kde se koná zajímavá výstava motivovaná významným výročím – 750 let od první písemné zmínky. Výstava se koná v Petřkovicích, kde se před 25 lety začala psát historie Ostravy. V předsálí kulturního domu si tak budete moci prohlédnout cestu, kterou město Ostrava urazilo od pravěku až po současnost. Základem výstavy jsou čtyři panely, jejichž úkolem je vás provést těmi nejdůležitějšími a nejvýznamnějšími milníky v období pravěku, středověku a 19. a 20. století. Poslední panel je věnován historii Ostravy.

Zoologická expozice Archa Noemova

Od 6. května 2016 do 31. prosince 2018

Národní muzeum Praha

 Přijďte se podívat na zvířecí živočichy, kteří žili nebo stále žijí na naší planetě! V Národním muzeu v Praze je máte pěkně pod jednou střechou – ta neváhejte a vydejte se s rodinou na zajímavý výlet. Výstava se zaměřila především na obratlovce a věnuje se i otázkám ohrožení nebo ochrany celé světové fauny. Motivem expozice byla skutečnost, že zvířata v dnešní době stojí před daleko větším nebezpečím, nežli byla pověstná biblická potopa. Proč? Ohrožuje jí lidská populace, která devastuje okolní přírodu.

 

Památníčky

Od 12. ledna do 19. února

Beskydy

 Také jste jako malé děti měly památníček, do kterého vám kamarádi, rodina nebo učitelky ze školy něco pěkného namalovaly? A mají i vaše děti podobné knížečky se vzpomínkami, malůvkami a věnováními? Pak je výstava s výstižným názvem Památníčky určená právě pro vás a rozhodně byste si ji neměli nechat ujít! Koná se v muzeum v Beskydech a to od 12. ledna do 19. února tohoto roku. Prohlédnout si zde můžete knížečky plné rukopisů, veršů a obrázků, která zachycují vzpomínky na dětská léta nebo nerozlučná přátelství.