Poznejte trendy cyklistickou módu!

0
1233

Myslíte, že nelze skloubit cyklistiku s elegantním vzhledem? Připadá vám, že všichni cyklisté vypadají ve svých dresech jako přes kopírák? Nechcete při jízdě na kole připomínat závodníka Tour de France? Inspirujte se současnými trendy v cyklistické módě a buďte elegantní dámou i při svých vyjížďkách na kole. Vždyť rovněž cyklistkám to může slušet.

Cyklistický outfit volte podle typu kola a terénu vyjížďkové trasy

Zásadní roli u cyklistiky hraje vhodný výběr kola, které je uzpůsobeno vámi nejčastěji projížděnému terénu. V Česku si bohužel mnoho lidí vybírá nevhodné jízdní kolo. Bez ohledu na terén, v němž bude kolo používáno, kupují si Češi především horská kola. Jenže ta se hodí do náročného terénu a do hor. Právě v takových podmínkách využijete speciální cyklistické dresy pro sportovce. V případě, že jezdíte zvláště po městě a občas se věnujete cykloturistice, pořiďte si spíše městské či krosové kolo. Cyklistický outfit volte podle typu kola a prostředí, ve kterém budete jezdit. Do města se hodí jiné oblečení než na cyklovýlety do přírody nebo pro adrenalinové dirty jízdy a závodní cyklistiku. Samozřejmě záleží i na ročním období, kdy každé z nich se vyznačuje jiným specifickým počasím.

Trendy outfit pro cykloprojížďky městem

Elegantní cyklistický outfit vytvoříte poměrně snadno. Začneme od přilby. Pro vyjížďky městem jsou nevhodné klasické cyklistické přilby se sportovním designem. Současným trendem se stávají slušivé přilby, které plní ochrannou i estetickou funkci. Svým designem připomínají elegantní klobouk, kšiltovku či žokejskou přilbu. Vaše oblečení by mělo ladit s přilbou a obuví. Existují značky specializující se na cyklistickou urban a street módu (např. SegraSegra), z nichž si vytvoříte stylový cyklistický outfit. Rovněž u obuvi máte na výběr řadu elegantních modelů různých značek, které jsou vhodné pro rekreační a městskou cyklistiku.

Cyklistický outfit do práce či do školy

Na kole můžete jezdit nejen v kalhotách a sportovním tričku. Elegantní outfit do práce či do školy lze vytvořit např. z květované sukně v délce nad kolena, tmavého topu a květovaného šátku na krk shodné barvy a vzoru jako sukně. Další možností jsou světlé šaty áčkového střihu v délce nad kolena. Uvedené outfity snadno zkombinujete s tmavou helmou kloboukového tvaru (např. značky Yakkay) a elegantní cyklistickou obuví na podpatku.

Volnočasový outfit pro cyklistky

Rovněž ve volném čase lze vypadat v cyklistickém outfitu stylově a elegantně. Zároveň se můžete cítit pohodlně. Skvělou volbou jsou třeba tmavě modré džíny a zeleno-bílé proužkované tričko s 3/4 rukávy. Svůj outfit doladíte tmavě modrou cyklistickou přilbou s kšiltem a zelenými teniskami.