Máte rádi pivo? Vypravte se na akce zlatavého moku!

0
1078

Češi jsou národem pivařů, málokterý milovník piva si nechá ujít některou z pivních slavností. Nevíte, která akce věnovaná zlatavému moku stojí za to? Máme pro vás tipy na skvělé pivní akce, které každý pivař ocení.

Beerfest v hanácké metropoli

Myslíte si, že na Moravě se pije jen víno? Beerfest Olomouc konaný od 25.5. do 27.5. vás přesvědčí o opaku! Jde o zavedený pivní festival, na kterém vás kromě ochutnávky mnoha druhů a značek zlatavého moku čeká řada koncertů (např. v podání kapel jako No Name, Hells Bells či Vypsaná fixa).

Žižkovské pivobraní

Chcete zjistit jaké pivo vaří různé minipivovary? Pak zavítejte na Žižkovské pivobraní, které se koná od 2.6. do 3.6. Kromě degustace piva vás čeká bohatý doprovodný program vhodný jak pro dospělé, tak pro děti.

Slavnosti regionálních minipivovarů v Bystřici nad Pernštejnem

Za zlatavým mokem se můžete vypravit také do Bystřice nad Pernštějnem, kde se 3.6. konají Slavnosti regionálních minipivovarů. Kromě degustace piv ochutnáte pivní limonádu i pivní zmrzlinu a užijete si hudební vystoupení tamních hudebních skupin.

Rebel fest Havlíčkův Brod

Skvělou pivařskou akcí je rovněž Rebel fest, který se koná 10.6. v areálu Měšťanského pivovaru v Havlíčkově Brodě.  Od 14:30 do 22:30 hod. vás čeká jak degustace piv, tak bohatý kulturní program. Kromě koncertů se můžete těšit i na One man show v podání Tomáše Matonohy.

Slunce ve skle v Plzni

Pivařským rájem je nesporně Plzeň, kde se koná např. festival minipivovarů Slunce ve skle. Od 15.9. do 16.9. ve dvoře Pivovaru Purkmistr v Plzni – Černicích ochutnáte desítky piv a užijete si i různé pivní soutěže. Rovněž se můžete těšit na hudební a taneční vystoupení, burzu pivních suvenýrů či prohlídku pivovaru Purkmistr. Rovněž máte možnost navštívit místní pivní lázně.

Plzeňský Pilsner fest

Ve městě piva se pořádá mnoho akcí věnovaných zlatavému moku. Jednou z nich je také Pilsner fest, který se koná 30.9. v Areálu Plzeňského Prazdroje. Samozřejmě i zde je připraven bohatý doprovodný program. Těšit se můžete třeba na koncerty skupin jako Tři sestry, No Name, Monkey Business nebo Chinaski. Rovněž vás čeká výtvarná soutěž Plzeňská street gallery, mistrovství v držení dvou tupláků či škola čepování a mnoho dalšího.