Oblečení, díky kterému vypadáte silnější

0
1033

Ne všechny ženy se mohou pyšnit dokonalou postavou, na kterou ať už obléknou cokoli, pokaždé vypadají naprosto báječně. Možná ani vy nepatříte mezi ony šťastné, které mají postavičku jako lusk – zkrátka jako vystřiženou z módního časopisu. Nezoufejte si, spousta žen je na tom podobně. Nemáte-li tedy zrovna postavičku modelky, měli byste vědět, co nosit a co naopak ne, abyste si zbytečně nepřidávali nechtěná kila.

 

Oblečení zbytečně nadměrných velikostí

Spousta žen, které nejsou spokojené se svou postavou, má tendence oblékat si volnější oblečení. Často ve snaze schovat co možná nejvíce kil a faldíků sahají po zbytečně velkém oblečení, které je až o několik čísel větší, nežli které by ve skutečnosti potřebovaly. A to je první chyba, která vám naopak přidává nechtěná kila. Pamatujte si, že když už si chcete obléknout něco volnějšího, pak by to měl být buď jen vršek, nebo naopak pouze spodek. Ohlížejte se na to, jakou máte postavu. Ženy s výraznější horní částí těla si mohou vybírat volnější halenky, naopak ženy s výraznější spodní částí těla mohou volit áčkové sukně.

 

Nelichotivé střihy

Každá žena, ať už má jakoukoli postavu, by si měla být dobře vědoma svých tělesných proporcí. Jedině v případě, kdy budete vědět, jaké je vaše tělo, budete znát i střihy, které vám lichotí a které naopak ne. Snadno se pak vyhnete tomu, že si na sebe obléknete nelichotivý kousek, jenž vaší siluetě spíše uškodí, nežli aby jí pomohl. Uvědomte si, že i kdybyste za oblečení utratili několik tisíc, nikdy vám nebude slušet, pokud nevsadíte na správný střih.

 

Nevzhledné šisování

Chcete nosit džíny, ale zrazují vás od toho vaše kila? V tom případě se určitě nebojte, protože i silnější ženy mohou džíny nosit. Doporučujeme volit tmavší barvu džínů, nikoli světlejší kousky. Čemu se ale určitě vyhněte co možná nejširším obloukem, jsou džíny s šisováním – neboli ty kousky, které mají viditelné vyblednutí. To vám akorát zbytečně přidá kila navrch a to rozhodně nepotřebujete.

 

Upnuté kousky

Hodně plnoštíhlých žen, které mají kolikrát problém najít svoji velikost, se upíná na kouzelný elastan. Ten totiž slibuje, že díky svým vlastnostem padne každé postavě a perfektně se jí přizpůsobí. Jenže i tohle je chyba lávky! Je sice pravda, že se elastan dokáže přizpůsobit, jenže takovým způsobem, že se vám doslova nalepí na tělo a tím dá jasně na obdiv všechny nedokonalosti vaší postavy. Takže oblečení z elastanu určitě ne!