Objevte zimní kouzlo Dolní Moravy

0
972

Dolní Morava je malá obec, která se nachází v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Rozkládá se v oblasti mezi Orlickými horami a Jeseníky na úpatí Králického Sněžníku. Dolní Morava je proslulá především díky svému horskému lyžařskému středisku, ale nabízí i celou řadu různorodých aktivit, které určitě stojí za to. Jestliže přemýšlíte, kam jet s dětmi na zimní dovolenou nebo jen na prodloužený víkend, pak je Dolní Morava tím pravým cílem!

Dolní Morava v zimě

 Aktuálně panující zimní počasí je naprosto ideální pro milovníky zimních sportů, kterým je Dolní Morava otevřená. Na své si zde přijdou nejen nadšenci do lyžování nebo jízdy na snowboardu, ale i lidé zapálení do volnočasových aktivit. Dolní Morava je rájem pro malé i velké, tak se pojďme podívat, co všechno vám v zimě nabízí!

Hurá na sjezdovku!

V Dolní Moravě na vás čeká celkem 7 sjezdovek, které dohromady měří úctyhodných 9,5 kilometru. Na svah vás pohodlně dovezou dvě čtyřsedačkové lanovky, 2 vleky kotva nebo 1 vlek poma. Horský areál disponuje nejmodernějším typem zasněžování na všech sjezdovkách, takže zde máte zaručenou 100% garanci sněhu. Sjezdovky jsou profesionálně upravované prvotřídními rolbami.

Kdo se rád baví?

Máte rádi legraci? Rádi společně s dětmi dovádíte a ani minusové teploty pro vás nejsou překážkou? V tom případě určitě zavítejte do zábavních snowparků! Zábavná trať s klopenými zatáčkami a terénními vlnami, která je zakončená 8 metrů dlouhým tunelem, nadchne jak malé, tak i velké. Ve snowparku si na své přijdou milovníci olympijských disciplín, jako například skicross, freestyle nebo boardcorss.

Troufnete si na bobovou dráhu?

Bobová dráha na Dolní Moravě funguje po celý rok, takže i v zimě si můžete tento adrenalinový zážítek dopřát společně s dětmi. Projedete se na dvojmístném bobu, na který se s přehledem vejdou i dva dospělí, nebo si jízdu můžete užít sami.

Večerní sáňkování

Kdo jako malé dítě nemiloval sáňkování?! Pokud jste i vy tuhle aktivitu zbožňovali, pak si ji nenechte ujít na Dolní Moravě, kde se sáňkuje večer – a to je úplně jiný zážitek! Čekají na vás zasněžené lesní cesty, trasa vede z horní stanice lanovky U Slona a měří celkem 2,5 km. Sáňkařská dráha je po celé délce osvětlená.

 

Projeďte se rolbou!

 

Možná vás nebo vaše děti láká jízda rolbou, což jsou masivní stroje, které se v zimě prohání po horách a v mnohých z nás vzbuzují respekt. A víte co? Na Dolní Moravě si tento sen můžete splnit! Na vlastní kůži můžete vyzkoušet, jaké to je sedět v rolbě a projíždět se po zasněžené krajině. 400 koní pod kapotou a šestiválcový motor určitě nenechá chladným především tatínky a malé nezbedníky!