Lymfodrenážní masáž provedená odborníkem je důležitá

0
812

Víte, co je vlastně lymfatický systém? Že je bez nadsázky zodpovědný za celkovou kvalitu vašeho života?

Poruchy lymfatického systému mají za následek celulitidu, únavu, podráždění, otoky, křečové žíly, oslabení imunitního systému, a dokonce i nádorová onemocnění. Není tedy přehnané tvrdit, že speciální masáže zaměřené na obnovu správného chodu lymfy mohou být velmi zásadním životním krokem.

Málo známý doktor

Lymfatický systém má pro člověka zásadní roli. Je zvláštní, že mu není věnována dostatečná pozornost, když je vlastně takovým dvorním lékařem našeho těla. Právě lymfa z těla odvádí toxiny, škodliviny, bakterie, odumřelé buňky a mnoho dalšího – a že těch škodlivin v moderní době do těla přijímáme nad míru.

Pokud náš lymfatický systém svižně proudí, je možné zamhouřit oko a občas zahřešit u řízku, dýchat smog v průmyslových zónách měst či používat třeba lak na vlasy. Ale, když je náš systém zpomalený, a nefunguje tak, jak by měl, tohle všechno nám nejen škodí, ale zhoršuje stav organismu, pleti i psychiky. A naše nezdravé prohřešky se pomalu sčítají, únava stoupá, a může to skončit i u vážné nemoci.

Jak se chránit pomocí lymfy

Lidské tělo je důmyslný stroj, a kdybychom mu neházeli klacky pod nohy, umělo by si své prostředí ohlídat a udržovat ve zdravém stavu. Do velké míry právě díky lymfatickému systému. Proto je opravdu dobrým rozhodnutím o svůj systém pečovat, a to především pomocí správné zdravotní péče, životosprávy a dostatečného pohybu.

Nezapomínejme však na velmi důležitou lymfatickou masáž.

Masáž, která posiluje imunitu

Správnou stimulací těla vám specialista rozproudí systém, který se postará o vaše celkové zdraví a vitalitu. Přispěje ke kvalitnímu životu. Počítejte však s tím, že jedna lymfodrenáž (neboli lymfatická masáž) není dostačující. Lymfodrenážní masáž jen z rukou odborníka Jak asi tušíte, běžný masér vám tuto speciální masáž neudělá správně. Je samozřejmě potřeba určitého vzdělání, praxe a konkrétních znalostí. Svěřte se do rukou odborníků z laserové estetické kliniky Altos v Praze, která se na léčebné lymfodrenážní masáže specializuje.