Digitalizace VHS kazet pomůže uchovat vaše vzpomínky živé

0
1229

Také patříte k těm, kteří mají plné police starých VHS kazet se stovkami nahraných vzpomínek? Videokamery byly fenoménem své doby a právě z té doby má tolik z nás mnoho ukrytých pokladů v podobě nahraných zážitků z minulosti. Jenže, kdo má dnes ještě videopřehrávač, aby si při dlouhých zimních večerech či rodinných sešlostech mohl všechny ty kazety přehrávat? Téměř nikdo, většinu videopřehrávačů již dávno zastínily jejich moderní nástupci. DVD přehrávače a externí disky pojmou stovky hodiny záznamu v mnohem lepší kvalitě než jakou mohly kdy nabídnout VHSky, co tedy s tím?

Pomůže právě digitalizace VHS kazet

Jednoduše řečeno, pomůže převod VHS kazet na některé z modernějších médií. Ze starých dobrých VHS, pod jejichž tíhou se vám prohýbají police vašich knihoven se tak digitalizací smrsknou na o něco skladnější DVD nebo je můžete ponechat uložené v počítači či na externím disku. Budou tak po ruce a zároveň v nesrovnatelně lepší kvalitě.

Udělejte si pořádek ve vašich vzpomínkách

Kromě digitalizace VHS si můžete nechat i pěkně přehledně potisknout nová DVD včetně jejich obalů. Vnesete tak do vašich cenných vzpomínek pořádek a možná objevíte už dávno zapomenuté záznamy. Třeba ještě z dob vašich rodičů či dokonce prarodičů. Kolikrát jste se odhodlávali udělat si pořádek v rodinných věcech. Setřídit fotografie, označit všechny záznamy chronologicky. Převod VHS kazet na modernější typ záznamu může být skvělým začátkem, jak dát všechno do pořádku.

Nové DVD jako dárek

Digitalizace VHS se může snadno stát i skvělým tipem pro dárek. Vaše rodiče nebo již odrostlé děti, které se možná právě samy staly rodiči, by určitě potěšily zdigitalizované záběry jejich svatby či prvních dětských krůčků. Na kazetách jen zbytečně zahálí, jako stará zaprášená vzpomínka nekonkrétních rozměrů, vezměte jejich budoucí osud do svých rukou a opět ji oživte. Není nic hezčího než si spolu se svými nejbližšími občas připomenout staré dávné časy.