Google a jeho aktuální SEO novinky

0
1093

Být SEO konzultantem není vůbec tak jednoduché, jak si mnoho lidí přestavuje. Pokud už je někdo profesionálem v tomto oboru, znamená to, že jeho weby jsou nejen vynikající po vzhledové stránce, ale že jsou také opatřeny mobilní verzí a dobře je vyhledáte tehdy, kdy se rozhodnete vyhledat něco, o co se daná stránka zajímá. Správný a kvalitní SEO konzultant také musí dobře vědět a znát, co se v oblasti, v níž pracuje, děje. Je to stejné, jako správný novinář musí vědět o aktuálním dění, pak i správný SEO konzultant musí vědět o aktuálním dění v SEO oblasti.

Novinky v SEO přicházejí takřka denně, ale většinou se o nich dočtete na různých odborných webech po měsíci, kdy jsou ty nejdůležitější a nejpodstatnější vypsány a shromážděny podle důležitosti. O většinu novinek se vždy postará hlavně Google, který má své dominantní postavení na trhu. Jelikož chce stále zůstat na té první pozici, pak se zkrátka tedy snaží o to, aby klienti tento prohlížeč stále využívali.

Sice na začátku roku přišel s takovými novinkami, které běžné lidi naprosto nezajímají, nyní však přichází s poměrně zajímavými inovacemi, o kterých se určitě vyplatí mluvit. O jaké novinky se jedná a které nás tedy mají údajně zajímat?

Nakupování bude ještě snazší!

Aktuálně se Google zaměřil na nakupování. Pokud rádi nakupujete online, pak je tedy přímo pro vás následující novinka. Google totiž v následujících měsících zavede to, že se bude moct nakupovat přímo ve vyhledávání. Nakupování bude tedy ještě snazší, než tomu bylo doposud.

Může to být ještě jednodušší?

Pokud se ptáte, jestli vůbec může být nakupování pomocí Googlu ještě jednodušší, pak kupodivu ještě může. Google totiž navíc inovoval Google Marketing Next, kde se rozhodl pro konkrétně jedenáct novinek. Jedná se o unikátní novinky, z nichž ta nejzajímavější je asi ta, která bude umožňovat nakupování pomocí hlasového vyhledávání z našeho mobilního telefonu! Teprve teď v tuto chvíli už nemůže být internetové nakupování jednodušší!