Antistresové omalovánky na každý den

0
1503

V dnešní uspěchané době, kdy se potýkáme s velkou hromadou stresu, neustálého spěchu a nekončící práce, se stále větší část populace začíná zabývat tím, jak na stres, nejlépe alternativní cestou.

Existuje vůbec nějaký zaručený recept na to, jak zklidnit tělo i mysl a odreagovat se? Ano existuje – antistresové omalovánky nebo taky jinak zvané omalovánky pro dospělé.

Malování proti stresu a špatné náladě

Přijde vám to úsměvné? Možná to na první pohled úsměvně zní, ale určitě to tak není. Malování – vybarvování má totiž velmi uklidňující účinky. Tím, že se mozek soustředí na jednu činnost – vybarvování, nemá už moc velké možnosti přemýšlet nad starostmi, problémy a dalšími věcmi, které by zajisté,, řešil“ při jiné činnosti.

Určitě vás napadne otázka:,, nejsem na to příliš velký(á)“? Nebojte, nejste! Tyto omalovánky jsou právě specifické tím, že jsou navrženy právě pro dospělé. Ale na druhou stranu, nebylo by krásné se alespoň na okamžik vrátit do dětských let a zavzpomínat na své dětství, bezstarostnost a roky plné her a dobrodružství?

Barevná terapie, která léčí

Ptáte se, jak by vám mohly pomoci antistresové omalovánky v tomto uspěchaném světě plném nadměrného stresu a vysokým nárokům, která na váš křičí ze všech stran? Pro odpověď nemusíme chodit daleko. Stačí se zastavit u hlavního ,,zdroje“ všeho – mozku.

Mozek je jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle, který řídí a organizuje celý náš nervový systém, tzn. mozek sám o sobě rozhoduje, organizuje, zda bude relaxovat nebo naopak ,,pracovat“ na plné obrátky.

Antistresové omalovánky jsou navrženy právě tak, aby přiměly mozek k relaxaci a úplnému zklidnění mysli, a to díky jasně daným linkám, které nejenže dokáží mozek zrelaxovat, ale také dokáží mozek přimět ke kreativitě, a tím tak potlačit logické myšlení.

Co dokáží omalovánky pro dospělé?

Jak už jsme zmínili, dokáží přimět mozek k relaxaci, ovšem to není jediná funkce antistresových omalovánek pro dospělé.

Jaké jsou další pozitivní vlivy?

  • celkové zklidnění mysli – tím, že se mozek zabývá jednou činností nemá možnost spustit další procesy
  • meditační – antistresové omalovánky mohou také sloužit jako jistá forma meditace
  • odplavují stres – tím, že dokáží zklidnit mysl, tím také odplavují stres a napětí
  • čistí myšlenky – v případě zklidnění mysli se člověk dokáže dívat na věci z jiného úhlu
  • zdravá náhrada za léky (antidepresiva) – v tomto případě je tato varianta i mnohonásobně levnější forma
  • chvilka pro sebe – dobu, při které si vybarvujete své antidepresivní omalovánky můžete využít jako chvíli, která patří jen VÁM, okamžik, ve kterém jste jen VY

Omalovánky s mandalou

Na trhu naleznete v současné době nepřeberné množství motivů antistresových omalovánek. Nejvíce se však těší oblibě omalovánky s mandalou. Navíc má každá mandala svůj význam. Záleží pro jen a jen na vás, kterou si vy sami vyberete, a která vás naplní co nejvíce.

Procházíte i vy v současné době stresovým obdobím a nevíte už kudy kam? Než se rozhodnete řešit své trápení s odborníkem zkuste nejprve možnost léčby barvami.

Velký výběr antistresových omalovánek včetně originálních omalovánek s mandalou najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz