V Krnově vypukne první ročník celorepublikové soutěže Hlas Slezska

0
952

Jste příznivcem pěveckých soutěží nebo máte ve svém okolí někoho, kdo ve zpěvu vyniká a chtěli byste jemu či jí pomoci k úspěchu? Pak máte jedinečnou šanci, protože ještě do poloviny dubna se mohou hlásit zpěváci ve věku od 7 do 22 let do celorepublikové soutěže Hlas Slezska, kterou vyhlásili Středisko volného času Krnov spolu s tamní Základní uměleckou školou a Městským informačním a kulturním střediskem.

Jaké jsou podmínky soutěže?

Kromě daného věkového rozmezí nic dalšího není překážkou. Soutěž je například unikátní tím, že se účastníci předem dělí do čtyř kategorií. První dvě kategorie rozdělí zpěváky dle toho, jakému zpěvu se věnují, tedy zda klasickému či populárnímu a dále pak v kategorii od 15 let rozlišuje zpěváky, kteří se zpěvu věnují profesionálně od těch neprofesionálních. Šance jsou díky tomu velmi vyrovnané a přihlásit se tak může skutečně každý bez obav z toho, že by je nějaký „vyzpívaný“ profesionál strčil již v prvním kole do kapsy.

Jak se mohou zájemci přihlásit?

Přihlášky, kde vyplní kategorii, ve které chtějí soutěžit, spolu s audio či video nahrávkou mohou zpěvačky a zpěváci zasílat až do 15. dubna na e-mailovou adresu: prihlaska@hlasslezska.cz. A jak uvádí zakladatelka soutěže Ilona Tichá ze ZUŠ Krnov:“ Ze zaslaných nahrávek vybereme 15 nejlepších zpěváků a ti postoupí do semifinálového a následně pak do finálového kola, jež se uskuteční  8.až 10.června roku 2018 tady v Krnově.“

Za zmínku určitě stojí také fakt, že patronem soutěže za populární zpěv je zpěvák a skladatel Petr Bende. Za klasický zpěv pak dvojnásobná držitelka ceny Thalie Jana Šrejma Kačírková. Právě ona bude jedním z pěti členů odborné poroty, kde usednou samí významní profesionálové české hudební scény. Dalším z členů bude například Roman Rossi, ředitel produkční agentury Nemoros, která již mnoho let pomáhá mladým talentům v cestě za vysněnou kariérou a soutěžící tak budou mít velkou šanci získat podporu právě jeho agentury.