A jaký máte názor na oddlužení vy?

0
676
Real estate and financial concept with wooden blocks, magnifying glass, notebook, coins on grey background close-up.

Jen málo lidí by souhlasilo s tím, aby byly dlužníkovi odpuštěny dluhy, pokud by nesplatil 30 % z celkové částky. Přitom se do takové situace může dostat každý.

V mnoha případech platí, že co člověk, to trochu jiný názor. Toto rčení je použitelné také v případě exekucí a vymáhání dluhů. Tolerantnější jsou pochopitelně lidé, kteří se už do situace, kdy museli řešit exekuční příkaz, dostali. Anebo má tuto zkušenost někdo z jejich blízkých. Potkat to totiž může opravdu téměř každého z nás

  • Přesto pouze 16 procent lidí považuje za dobré řešení, pokud současná legislativa umožňuje odpustit dlužníkovi závazky v případě, že z nich splatí i méně než 30 procent. 

Vláda také navrhuje, aby proces oddlužení trval kratší dobu. Což znamená, že by se dostal ze současných pěti let na pouhé tři roky. Není asi jednoduché posuzovat tuto záležitost ze všeobecného hlediska. Každý případ je jiný a každý dlužník se dostal do těžké finanční situace jiným způsobem. 

  1. Pozor na nevýhodné smlouvy 

Jednou z možností, jak se nedobrovolně zadlužit, může být podepsání nevýhodné úvěrové smlouvy. Většinou se tak stane u nebankovních poskytovatelů, kteří nejsou zapsáni v rejstříku ČNB

Pokud vám nic nebrání v tom, požádat o finanční pomoc v bance, raději se obraťte na tohoto poskytovatele hypoték a úvěrů. 

  • Mezi všemi bankovními i nebankovními produkty jsou stále jedny z finančně nejvýhodnějších klasické hypotéky. 

Další výhodou je snadné hledání informací o konkrétních hypotékách. Ty získáte pomocí hypoteční kalkulačky. Hypoteční kalkulačka je webový nástroj, který vám prozradí vše potřebné proto, abyste se dobře mezi jednotlivými nabídkami zorientovali. 

  • Navíc lze u hypotéky dohodnout i odložení splátek, které může být řešením v okamžité osobní ekonomické krizi.