Seznamte se s atributy elegantního muže

0
653

Elegantní muž přitahuje pozornost okolí a často vzbuzuje obdiv opačného pohlaví. Na vkusný look mužů mohou mít vliv jak oblečení, boty, tak i dodatečné prvky doplňující stylizaci. Prezentujeme hlavní atributy elegantního muže.

Vkusná oblečení

Jednou z nejdůležitějších vlastností vzhledu elegantního muže je kvalitní košile ve světlém odstínu. Tento klasický a zároveň dosti univerzální prvek oblečení by měl mít ve svém šatníku každý muž. Během důležitějších příležitostí nebo setkání klíčovým bodem elegantní stylizace je samozřejmě také vkusný oblek. V tomto případě vsaďte na modely černé a tmavě modré, které ve spojení s bílou nebo blankytnou košilí stvoří ideální duet. Dodatečným doplňujícím atributem bude přizpůsobena k celku kravata. Pokud jde o trošku volnější příležitosti, oblek můžete nahradit dobře přizpůsobenými džíny nebo kalhotami typu chinos a sakem, a také stylovými botami (ideálním řešením jsou např. pánské mokasíny). Takový komplet zajistí volnější styl se zachováním vkusu a elegance. Nejdůležitější je, aby jednotlivé prvky elegantního oblečení byly čisté, vyžehlené a harmonizující se sebou, pokud jde o barevnou verzi a látku. Pamatujte také na to, aby subtilně voněly dobrými mužskými parfémy.

Elegantní boty

Důležitým ukazatelem stylového vzhledu jsou také boty. Vkusné boty jsou vizitkou elegantního muže, proto stojí za to věnovat pozornost jejich výběru. Během slavnostních ceremoniálů nebo formálních setkání k obleku si můžete nosit klasické oxfordy nebo derby. Pánské mokasíny budou ideální nejen ve formálním vydání, ale také i pro každý den. Jsou univerzálnější – ideální jak k oblekovým kalhotám, tak i k džínám nebo kalhotám typu chinos. Úspěšně můžete je nosit do kancelářské práce, pro méně oficiální pracovní schůzky nebo společenské akce. Pánské mokasíny jsou modely ideální pro teplejší dny. Na jaře a v létě jsou nejčastějším výběrem mužů, kteří chtějí zachovat elegantní look. Je třeba rovněž zmínit, že pánské mokasíny se nosí na bosé nohy nebo ke krátkým, neviditelným ponožkám. 

Klíčové doplňky

Oblečení a boty nejsou všechno – jejich důležitým doplněním jsou detaily ve formě třeba manžetových knoflíčků. Atributy elegantního muže jsou také kožené doplňky, takové jako rukavičky nebo kvalitní pásek, který nejen udrží kalhoty na vhodném místě, ale také i doplní stylizaci a dodá jí eleganci. Důležitou roli hrají také hodinky – nejlepším výběrem budou mechanické modely na černém nebo hnědém pásku nebo ocelovém náramku. Kromě toho dobře je si zajistit elegantní, koženou peněženku a se vybavit stylovou taštičkou, aktovkou nebo taškou na osobní věci, v případě, když jdete do práce nebo na setkání. Telefon, klíče, zápisník, dokumenty a jiná příslušenství by měly být nošeny vhodným způsobem. Použití k tomuto účelu obvyklé igelitové tašky rozhodně nebude svědčit o eleganci.