Získejte pilotní průkaz a staňte se pilotem

0
1740

Pilotovat letadlo se na první pohled může stát jako těžko dosažitelný sen. A upřímně, kdo z nás v dětství nesnil o tom stát se pilotem a lítat v oblacích. Tento sen se však může stát skutečností za předpokladu, že získáte pilotní průkaz. Jakou vybrat leteckou školu a co vše je pro získání pilotního průkazu povinné se dozvíte v našem článku.

Vyberte si své zaměření

Chcete létat s vrtulníkem a mít tak možnost přistát na menším prostoru? Nebo vás naopak láká létat s letadlem nebo dokonce s ultralehkým letounem? Toto vše je důležité s v první řadě ujasnit. Nejste pevně přesvědčeni o tom, se kterým leteckým prostředkem chcete létat? Pokud zvolíte seriózní leteckou školu s tradicí a individuálním přístupem můžete si být jisti, že o vás bude kvalitně postaráno. Odborníci a zkušení letci vám pomohou vybrat vhodné zaměření.

Jaké jsou podmínky pro získání pilotního průkazu

Mezi podmínky pro vstup do pilotního kurzu patří zdravotní prohlídka Ústavu leteckého zdravotnictví v Praze a zkouška pro získání průkazu radiotelefonisty na Českém telekomunikačním úřadě. Dalším krokem je absolvování 9 předmětů Základů teorie, materiální část stroje se kterým budete při kurzu létat a pozemní přípravy na každé letecké cvičení.

Z čeho se zkouška skládá?

Po splnění všech těchto podmínek budete připuštěn k závěrečným pilotním zkouškám. Ty se skládají z několika částí a kompletně prověří vaše teoretické znalosti, praktické dovednosti a zvládání jak běžným, tak specifických leteckých situací. První podmínkou pro získání pilotní průkazu je povinnost odlétat minimálně 45 hodin v praktickém výcviku. Následně budete skládat teoretické zkoušky na Úřadu pro civilní letectví ze všech 9 předmětů Základů teorie. Poslední částí je závěrečná praktická zkouška s examinátorem.

Rozšiřte si svůj průkaz

Splněním všech podmínek získáte pilotní průkaz a budete tak moc létat ve dne za příznivého počasí. Kvalitní letecká škola vám nabídne další kurzy, kterými si svůj pilotní průkaz můžete rozšířit, například o létání v noci nebo akrobatické