Věděli jste, že i materiál povlečení má zásadní vliv na kvalitu spánku?

0
1292

Některým lidem k tomu, aby se cítili druhý den odpočatí, stačí 4 hodiny spánku, jiní potřebují 8 hodin a další se neobejdou bez 10 hodin. Nezáleží ani tak na tom, jak dlouho spíte, tento údaj je totiž hodně individuální, podstatná je především kvalita spánku. A tu kromě jiných aspektů ovlivňuje i materiál povlečení. V létě by mělo povlečení příjemně chladit, v zimě pak hřát. Jak v létě, tak i v zimě by však měla mít povlečení několik věcí společných, měla by být kvalitní a příjemná na dotek.

Nešetřete na kvalitě

Spánek je pro náš organismus naprosto klíčový, proto bychom ho neměli podceňovat a šetřit na něm. Investovat se vyplatí do kvalitní matrace, polštářů, peřin, prostěradel a v neposlední řadě i do povlečení.  Důležitý je také prostor, ve kterém spíte. I drobnosti v podobě hezkých závěsů a povlečení sladěného například s barvou zdí dokáží ulehání ke spánku a následné probouzení zpříjemnit.

Luxusní povlečení z egyptské bavlny, které láká ke spánku

Při výběru povlečení byste měli brát ohled nejen na design, ale také na vlastnosti jednotlivých materiálů a jejich úprav. Jedny z vysoce kvalitních povlečení jsou založeny na dlouhovlákenné ručně sbírané egyptské bavlně, která má mnoho výhod. Povlečení z egyptské bavlny je příjemné na omak, dobře prodyšné a savé, má výtečné termoregulační schopnosti, nedráždí pokožku a nezpůsobuje žádné alergie. Zkrátka, je to správná volba do každé domácnosti.

Výsledná kvalita bavlněného povlečení spočívá v procesu česání příze, při němž se uplatňuje princip tzv. super česané příze, jež obsahuje minimum poškozených vláken.

Výše uvedená příze se posléze zpracovává do saténových, damaškových, batistových tkanin a jerseyových pletenin, z nichž se pak luxusní povlečení vyrábí. Všechna z uvedených povlečení se vyznačují neuvěřitelně příjemným materiálem, vysokou kvalitou a praktickými vlastnostmi.

Takto připravené příze pro povlečení navíc ještě prochází zušlechťovacími procesy, jako mercerací a kalandrováním pro vyšší pevnost vláken, měkčí a hebčí omak, lesk podobný pravému hedvábí a afinitě k barvivům. Aby se povlečení nesráželo a nežmolkovatělo, prochází sanforizací a následným opalováním. Budete-li si chtít dopřát takovéto ložní prádlo, vybírejte povlečení označené Mako.

  • Mako satén – hustá bavlnářská tkanina malé hmotnosti tkaná v atlasové vazbě. Přináší hladký a lesklý povrch, který neelektrizuje, nestudí a neklouže.
  • Mako jersey – lehký až středně těžký obolícní úlet, který je obzvláště jemný. Povlečení jersey je mírně elastické a nevyžaduje žehlení.
  • Mako damašek – tkanina, která se vyrábí z mercerované bavlny, ale také hedvábí nebo lnu. Kontrast na látce vzniká střídáním osnovní a útkové vazby. Větší, složitější a barevné vzory se dají tkát jen s žakárovým ústrojím. Vyznačuje se pevností, jemností a leskem podobným pravému hedvábí. Damaškové povlečení můžete pořídit v úpravě Mako Damašek a v úpravě obohacené o třpytivý brokát (Mako brokát damašek).
  • Mako batist – velmi lehká a příjemná tkanina tkaná v plátnové vazbě. Ložní povlečení z něj je ale nebývale vzdušné a lehké, perfektní pro použití v horkém létě. Tato vzdušnost je ale vykoupena potencionálním prosvítáním povlečení. Touto hustou tkaninou neprojde ani to nejmenší prachové pírko.

Péče o luxusní povlečení

I luxusní povlečení si zaslouží péči, nemusíte se však bát, že je příliš náročná. Například jersey povlečení nevyžaduje žehlení. Povlečení se standardně pere na 60 °C a je možné jej sušit v sušičce. Vždy je lepší kvůli zachování barev prát povlečení rubovou stranou a použít prací prostředky na barevné prádlo. Jak se vyhnout žmolkům? Perte povlečení samostatně bez dalšího prádla. V neposlední řadě nepoužívejte aviváž. Další rady a tipy, jak prát a pečovat o bavlněné povlečení, si můžete přečíst v našem blogu na stránkách stellaateliers.cz.

Obdarujte se kvalitním spánkem, vyberte si na stránkách STELLA ATELIERS luxusní povlečení, díky němuž budete usínat jako v bavlnce.