Trendy v jazykovém vzdělávání

0
841

Studium cizího jazyka je v dnešní době jednou z nejčastějších forem mimoškolního vzdělávání, ať už jste samouk nebo navštěvujete firemní vzdělávání. A není se čemu divit.

V dnešní multikulturní realitě nám znalost téměř jakéhokoliv dalšího jazyka může být opravdu užitečná – a to i v případě, že se zrovna nechystáme vyrazit za zářnou kariérou za hranice naší republiky.

Naopak, díky celosvětovému internetovému propojení a digitálním médiím se celý svět se svými nároky otáčí k nám a my jsme tak v naší každodenní realitě obklopeni neznámými výrazy stále více, aniž bychom vůbec museli vytáhnout paty z domu.

Inu, těžko se před globalizací schovat, a že to mnozí z nás jistě zkoušeli. Konec útěku. Pojďme se novým výzvám postavit čelem!

Co je díky těmto trendům více než jisté, je, že se situace, nejen v České republice, na poli jazykového vzdělávání rekordně rychle vyvíjí a je naprosto odlišná od té před pěti, patnácti či dvaceti lety. Jaké trendy v jazykovém vzdělávání sleduje Jazyková škola BrnoPELICAN?

  1. Větší zájem o studium jazyků

Jakoby všichni naši výzvu „pojďme čelit novým výzvám!“ už někde zaslechli. S potěšením sledujeme, že se rok co rok do jazykových kurzů registruje stále více studentů. Čím dál více vzrůstající zájem přitom sledujeme už u čerstvých absolventů středních škol, kteří stále častěji po maturitě volí místo vysoké školy nabízený kompromis mnohých jazykových škol, tedy pomaturitní studium jazyků.

Novým trendem v této oblasti je, že už rozhodně nečelíme pouze zájmu o kurzy angličtiny. Naopak, studenti se mnohem častěji zajímají o jazyky jako je němčiny, španělština, francouzština či ruština.

  1. Znalostí jednoho jazyka dojem neuděláme

A tak jsme multilingvní. Toužíme po schopnosti ovládat přinejmenším dva cizí jazyky – a jejich úspěšné zvládnutí je na poli jazykového vzdělávání skutečně čím dál častějším jevem. Dobře si uvědomujeme, že znalost jednoho jazyka už dnes nikoho neohromí.

Jazyková škola PELICAN jde tomuto trendu vstříc a svým studentům navštěvujícím intenzivní pomaturitní studium angličtiny a dalších jazyků nabízí ke studiu zdarma klasický kurz vlastního výběru. Ti letošní tak mohli volit mezi španělštinou, francouzštinou nebo třeba ruštinou.

  1. Vzrůstající zájem o románské jazyky

Nejen francouzština, která je ze skupiny románských jazyků při studiu dlouhodobě populární, hlásí PELICAN v poslední době taky narůstající zájem o kurzy španělštiny a italštiny.

Hned po němčině, angličtině, a právě francouzštině se jedná o nejvíce vyučované jazyky na světě, a zájem o ně stále narůstá.

Zatímco kurzy italštiny nám umožní poznat blíže krásy země, která rok co rok figuruje na nejvyšší příčce žebříčku o nejnavštěvovanější letní destinaci, díky kurzu španělštiny se vybavíme schopností domluvit se bezmála s půl miliardou rodilých mluvčích tohoto jazyka, a to nejen ze Španělska, ale taky ze zemí Latinské Ameriky.

  1. Jazyky se učíme v pracovní době

Že se vyplatí investovat do jazykových dovedností svých zaměstnanců, si v posledních letech uvědomuje čím dál více zaměstnavatelů.

Právě firemní vzdělávání se proto stává v mnohých firmách velmi oblíbeným benefitem. Jazyková škola PELICAN, která se na firemní jazykové vzdělávání od svého založení zaměřuje, potvrzuje zvýšený zájem o firemní kurzy za poslední 2 roky o více než polovinu.

Zájem o jazykové vzdělávání přitom nemají jen zaměstnavatelé, kterým díky jazykové vybavenosti zaměstnanců vzrůstá konkurenceschopnost, ale taky samotní zaměstnanci, pro které se možnost studia jazyků v pracovní době stává velkou motivací.

A o jaké jazyky je na poli firemního vzdělávání největší zájem? Na předních příčkách se stále pohybují kurzy angličtiny, kurzy němčiny, francouzštiny, ale také kurzy japonštiny či čínštiny.

Díky novým trendům ve studiu jazyků roste taky nabídka jazykových škol, a to nejen kvantitativně, ale taky kvalitativně! Není proto problém najít vhodný kurz, který bude skvěle vyhovovat jak Tvým časovým možnostem, tak dosavadní jazykové úrovni. Tak už neváhej a přihlas se do jazykového kurzu!

Tvůj PELICAN