Zasportujte si! Které sportovní akce stojí za to?

0
1178

Mnoho z nás má sedavé zaměstnání, což není pro naše zdraví právě ideální. Je proto nezbytné se věnovat pohybovým aktivitám, které nás udrží v dobré fyzické kondici. Chcete-li něco udělat pro své zdraví, tak si zasportujte. Nevíte, kde si užijete aktivní sportovní vyžití? Máme pro vás pár tipů na zajímavé sportovní akce, z nichž si jistě každý vybere.

Kde si zaběháte?

Velmi oblíbeným sportem je v současnosti běh. Pokud patříte k příznivcům orientačního běhu, jistě vás zaujme Světový den orientačního běhu, který se koná 24.5. v Táboře. Závod se koná od 10:00 do 16:00 hod. Pro účastníky ve věku do 15 let jsou připraveny diplomy a drobné ceny.

Dne 24.5. si můžete zaběhat i v pražském parku Vítkov. Akci připravilo Národní muzeum ve spolupráci s RunCzech u příležitosti nové výstavy Sport za Velké války. Na nejrychlejší běžce čekají věcné ceny.

V Plzni se můžete zúčastnit ŠkodaFIT půlmaratonu, který se uskuteční od 26.5. do 28.5. Součástí akce jsou kromě půlmaratonu i dětský závod, rodinný běh a firemní štafety. Běžecké akce se konají i v dalších městech (např. 26.5. Šantovka run v Olomouci, 27.5. Run Tour v Brně, 28.5. Trutnovský půlmaraton či 9.6. – 10.6. You Dream We Run v Blansku).

Cyklistika

Není běh vaše oblíbená aktivita? Můžete si vyjet na kole! Kupříkladu dne 4.6. se koná v Hradci Králové BIKERO CYKLOMARATON. Jedná se o závod horských kol, který je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti.  Dne 10.6. se můžete zúčastnit Cyklopárty Nová Ves 2017, což je krásný cyklovýlet přírodou. Atraktivní cykloakcí je i závod horských kol GIRO PIČÍN, který se koná 11.6.

Další sportovní akce

Zajímavých sportovních příležitostí je celá řada. Milovníci hokejbalu se mohou těšit na Goblins Cup konaný 24.6.-25.6. na Praze 8. Jedná se o turnaj v mužské kategorii. Další hokejbalovou akcí je třeba utkání O pohár starosty Prahy 13, který se pořádá 2.9.-3.9.

Velmi atraktivní je Den sportu v Příbrami, což je pestrá sportovní akce pořádaná 10.6. Sportovní vyžití bude věru bohaté. Vyzkoušíte si totiž až 40 olympijských i neolympijských sportovních disciplín.