Jak zabezpečit chatu proti zlodějům?

0
1179

Statistiky jsou neúprosné a počet vykradených chat a chalup je stále alarmující. Právě období, kdy končí chatařská sezóna, je pro zloděje nejoblíbenější. Počet vykradených chat a chalup se rovná několika tisícům. Škody se netýkají pouze ztráty cenných věcí, ale také poškození samotného objektu. Podle odborníků je nedostatečně chráněno až 80 % všech objektů. Jak ochránit chatu proti zlodějům? Odpověď nabízí bezpečnostní agentura TOP Security, která má na trhu více než dvacetiletou tradici.

TOP Security a bezpečnostní systémy

Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak chránit chatu nebo chalupu proti zlodějům, jsou bezpečnostní systémy. Bezpečnostní agentura TOP Security nabízí technické zabezpečení na míru. Spolehnout se můžete na kvalitní, moderní systémy, které spojují efektivitu i optimální cenu.

Elektronické zabezpečovací systémy

Mezi elektronické zabezpečovací systémy (EZS) patří detektory pohybu, teploty, otevření dveří a oken, tříštění skla a čidla pro zjištění úniku vody či CO2. Tyto systémy oznamují nejen pohyb nežádoucích osob v objektu, ale jsou schopné zaznamenat i požár nebo záplavy. Jak elektronické zabezpečovací systémy fungují? Všechny součásti systému jsou napojeny na ústřednu, v okamžiku, kdy dojde ke krizové situaci, spustí se alarm a na váš telefon přijde SMS, nebo MMS zpráva či hlasový hovor. Mezi další přednost EZS patří možnost ovládat díky tomuto systému elektrospotřebiče v objektu, ať už se jedná o topení, ovládání osvětlení, zavlažování zahrady, či otevírání dveří.

Systém je možné doplnit kamerovým systémem, díky kterému můžete sledovat dění ve střeženém objektu v přímém přenosu.

Základní alarm pro zabezpečení chaty vás vyjde přibližně na 5 000,-.

Pronájem elektronických zabezpečovacích systémů

Pokud hledáte krátkodobé řešení pro zabezpečení vašeho rekreačního objektu, nemusíte si systém kupovat, ale můžete využít možnosti jeho zapůjčení. Základní sada, která se postará o bezpečí vaší chaty nebo chalupy, obsahuje zabezpečovací ústřednu s GSM komunikátorem a 3 pohybová čidla.

Připojení na pult centrální ochrany

Bezpečnostní prvky mohou být napojeny na pult centrální ochrany (PCO). V okamžiku, kdy PCO získá informace o nežádoucím pohybu nebo jiné krizové situaci, začne okamžitě tuto situaci řešit.