Vždy se tvrdilo, že si ženy užívají milování kolem dvaceti až třiceti let. Poslední výzkumy však hovoří jinak – nejintenzivněji vnímají postelové hrátky ženy kolem 40 roku života.

Ve dvaceti letech žena zažije mnohé. Třeba první opravdovou lásku, divoké známosti na jednu noc… což ovšem nesouvisí s kvalitou sexu. Ta se údaje zvyšuje ruku v ruce s věkem. A protože se na třicetileté ženy pohlíží stále jako na mladice, ta správná zábava v posteli začíná až o něco později.

Když žena stárne a pomalu se blíží její čtyřicátiny, může začít panikařit. Hlavou se jí prohání otázky typu „nejsem už moc stará?“ nebo „co když už o mě nebudou mít muži zájem?“. K obavám přitom není jediný důvod, neboť i po čtyřicítce je muži vnímají jako velmi atraktivní. Stačí sledovat poslední módní trendy a cítit se mladě!

Vraťme se však k sexu. Na čem je založeno tvrzení, že si ho ženy nejvíce užívají až po čtyřicítce? S teorii přišli britští vědci, kteří provedli výzkum pomocí aplikace Natural Cycles. Výzkumu se zúčastnily tři tisíce žen a většina z nich potvrdila, že nejlepší orgasmus zažila právě v tomto věku.

Z výzkumu vyplynulo také to, že mladší ženy obvykle orgasmus neprožívají a nedokáží se při milování uvolnit. Podle odborníků jsou starší ženy uvolněnější proto, že se mají více rady a jsou smířené se svým tělem. Již neřeší maličkosti jako za mlada a chtějí si sex užít plnými doušky. Vědí, co jim dělá dobře a neostýchají se to partnerům prozradit.

Co z toho plyne pro vás? Z přibývajících let si nemusíte dělat další vrásky – naopak se těšte na mnohem lepší milování!