Co vše si sbalit na aktivní dovolenou?

0
1194

Život je jenom jeden, proto bychom neměli lenošit u televize, i když je ošklivé počasí. Měli bychom raději trávit den nějakými výlety, které se zaručí o to, že naše album vzpomínek bude stále plnější a plnější. Není se ani čemu divit, když v poslední době jsou lidé trochu naočkování proti moři. Přece jenom se jedná o dovolenou, která je stále stejná – moře je stále stejně modré, pláže jsou stále stejně písečné nebo kamenité. Lidé si už pomalu, ale jistě odvykají a snaží se o to, ať dovolenou či každý volný den trávili tak, aby měli na co vzpomínat.

Pokud se letos ještě vydáváte na nějakou dovolenou, rozhodně nejspíše volíte aktivní dovolenou, která v sobě nese cestování po různých koutech světa. Mezi nejoblíbenější aktivní dovolené patří rozhodně Keňa nebo Afrika jako taková. Zde totiž uvidíte něco, co se jen tak někde nevidí. Ostatně takových míst, která jsou vhodná pro aktivní dovolenou, je na světě habaděj, a tak si stačí jenom vybrat.

Pakliže už máte vybráno i zaplaceno, je načase se rozhodnout, co si sbalíte. Většinou ženy obíhají týden předem nejrůznější obchody, kde si kupují nejnovější módní trendy, díky kterým chtějí zaujmout tamější obyvatelstvo. Jenže na aktivních dovolených vážně nesejde na tom, co máte a nemáte na sobě. Tam na váš look nikdo nekouká. Jde tam hlavně o zážitky. Nesbalte si proto to, co není nutné.

Zapomeňte na kufr, stačí jeden batoh!

Kufr není to pravé zavazadlo, které budete potřebovat do takových oblastí. Vsaďte hlavně na velký batoh na záda, který má větší objem a jeho konstrukce je kvalitní – musíte mít perfektně rozdělenou váhu na vašich zádech. Aktivní dovolená v sobě totiž nese celodenní cestování po nejrůznějších místech. Většinou tam i přespáváte, a tak batoh pro vás bude ten nejlepší společník. v němž ponesete celé své jmění.

Nezapomeňte si sbalit hlavně hygienické potřeby, spacák, stan a karimatku. Nezapomeňte také na kvalitní obuv a většinou i opalovací krém. Z oblečení vám stačí něco na převlečení. Většinou volte ale turistické kousky nebo funkční oblečení, které dokonale saje pot.